www.torun.pl

Nowy dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego

Miasto
Data publikacji: 04 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.

19 grudnia 2019 roku na wniosek Prezydenta Miasta Torunia Rada Miasta podjęła decyzję o wszczęciu procedury konkursowej na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Krystyna Zaleska, dotychczasowa dyrektor, zdecydowała się przejść na emeryturę.

- Na konkurs wpłynęły cztery oferty. Komisja, powołana przez radę miasta, oceniła że trzy z nich spełniają wymogi ogłoszenia konkursowego, Spośród tych trzech wybrano kandydata na stanowisko dyrektora. Komisja zdecydowała powierzyć to stanowisko pani Justynie Wileńskiej. Decyzja komisji była jednogłośna. mówił prezydent Michał Zaleski.

Justyna Wileńska może pochwalić się prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego ponad 10 lat na stanowiskach kierowniczych - ostatnie 2,5 roku pracowała w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu jako kierownik działu zarządzania i obsługi pacjenta.

- Justyna Wileńska jest absolwentką zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kursu manager w ochronie zdrowia. Aktualnie kontynuuje studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w podmiotach leczniczych. Odbyła szereg kursów związanych z zarządzaniem w ochronie zdrowia i rachunkowością – dodaje prezydent.

Pracę na stanowisku dyrektora szpitala Justyna Wileńska rozpocznie 28 lutego 2020 roku. Umowa z nią zostanie podpisana na okres sześciu lat.

- Bardzo się cieszę, że komisja konkursowa doceniła moją koncepcję pracy Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Zarządzając szpitalem będę kontynuowała politykę rozwoju. Najistotniejsze jest dla mnie to, aby szpital był placówką o wysokiej jakości opieki nad pacjentami z Torunia i okolicprzyznaje Justyna Wileńska.

Nowa dyrektor szpitala zapewnia, że po objęciu stanowiska przedstawi szczegółowy plan zarządzania placówką.

Specjalistyczny Szpital Miejski dysponuje obecnie 230 miejscami dla pacjentów. Lecznica zatrudnia ponad 640 osób na podstawie umów o prace i kontraktów. Budżet placówki to ponad 120 mln złotych. Szpital dysponuje programem naprawczym.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.