www.torun.pl

Nowy dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego

Miasto
Data publikacji: 04 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.

19 grudnia 2019 roku na wniosek Prezydenta Miasta Torunia Rada Miasta podjęła decyzję o wszczęciu procedury konkursowej na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Krystyna Zaleska, dotychczasowa dyrektor, zdecydowała się przejść na emeryturę.

- Na konkurs wpłynęły cztery oferty. Komisja, powołana przez radę miasta, oceniła że trzy z nich spełniają wymogi ogłoszenia konkursowego, Spośród tych trzech wybrano kandydata na stanowisko dyrektora. Komisja zdecydowała powierzyć to stanowisko pani Justynie Wileńskiej. Decyzja komisji była jednogłośna. mówił prezydent Michał Zaleski.

Justyna Wileńska może pochwalić się prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego ponad 10 lat na stanowiskach kierowniczych - ostatnie 2,5 roku pracowała w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu jako kierownik działu zarządzania i obsługi pacjenta.

- Justyna Wileńska jest absolwentką zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kursu manager w ochronie zdrowia. Aktualnie kontynuuje studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w podmiotach leczniczych. Odbyła szereg kursów związanych z zarządzaniem w ochronie zdrowia i rachunkowością – dodaje prezydent.

Pracę na stanowisku dyrektora szpitala Justyna Wileńska rozpocznie 28 lutego 2020 roku. Umowa z nią zostanie podpisana na okres sześciu lat.

- Bardzo się cieszę, że komisja konkursowa doceniła moją koncepcję pracy Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Zarządzając szpitalem będę kontynuowała politykę rozwoju. Najistotniejsze jest dla mnie to, aby szpital był placówką o wysokiej jakości opieki nad pacjentami z Torunia i okolicprzyznaje Justyna Wileńska.

Nowa dyrektor szpitala zapewnia, że po objęciu stanowiska przedstawi szczegółowy plan zarządzania placówką.

Specjalistyczny Szpital Miejski dysponuje obecnie 230 miejscami dla pacjentów. Lecznica zatrudnia ponad 640 osób na podstawie umów o prace i kontraktów. Budżet placówki to ponad 120 mln złotych. Szpital dysponuje programem naprawczym.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.