Nowocześnie na Jordankach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowocześnie na Jordankach

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 20 sierpnia 2014
Autor: Sylwia Derengowska

Na Jordankach rozpoczyna się nowy etap realizacji inwestycji - zakup i montaż wyposażenia sceno-technicznego dla powstającej wielofunkcyjnej sali koncertowej.

W sierpniu na terenie budowy prace rozpoczął nowy wykonawca – konsorcjum firm BSC System Leszek Komosa z Warszawy oraz Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR Marek Gumiński z Piaseczna. Konsorcjum wykonawców zostało wyłonione w przetargu nieograniczonym ogłoszonym w maju bieżącego roku przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Będzie ono odpowiedzialne za dostawę wraz z montażem mechaniki górnej i dolnej sceny oraz system oświetlenia technologicznego, a także wyposażenia dodatkowego systemów sceno-technicznych dla sali. Przedmiot umowy zostanie wykonany w ciągu następnych dziesięciu miesięcy, na podstawie projektu opracowanego przez Menis Arquitectos S.L.P oraz optymalizacji wykonanej przez firmę Manufaktura Technologiczna Sp. z o.o.  Ten zakres prac to koszt ok. 25 mln zł.

BSC SYSTEM od 1999 roku jest firmą oferującą produkty i usługi w zakresie technicznego wyposażenia sal koncertowych i teatralnych. Współpracowały z nią m.in. takie instytucje jak Teatr Narodowy w Warszawie, Filharmonia Narodowa, Teatr Powszechny w Łodzi, Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki w Łodzi oraz Teatr Baj Pomorski.

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR jest najstarszą polską firmą zajmującą się kompleksowym wyposażeniem obiektów scenicznych. Firma zaprojektowała i przebudowała m. in. scenę Teatru Wielkiego w Poznaniu, zaprojektowała nowe urządzenia mechaniczne sceny w Teatrze Dramatycznym w Omsku, zaprojektowała i zamontowała zapadnie sceniczne w Operze Bydgoszczy oraz w Teatrze Miejskim w Gdyni przebudowała widownię i zainstalowała nowoczesne urządzenia oświetlenia scenicznego.

Wielofunkcyjna sala koncertowa na Jordankach, będzie jednym z najnowocześniej wyposażonych pod względem sceno-technicznym obiektów w Polsce.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.