Nowe siedziby obwodowych komisji wyborczych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowe siedziby obwodowych komisji wyborczych

Miasto
Data publikacji: 03 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: wifok z drona na toruńską starówkę i rzekę Wisłę

Część mieszkańców Torunia będzie głosować w innych lokalach wyborczych niż w ostatnich wyborach w 2023 r.

Poniżej przedstawiamy zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych wynikające z poprawy warunków lokalowych i technicznych:

 • dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 97 mieszcząca się w prywatnym przedszkolu „Jaś i Małgosia” przy ul. Donimirskiego 4 została przeniesiona do siedziby Dziennego Domu Pomocy Społecznej, ul. Rydygiera 30/32;
 • dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 110 mieszcząca się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Olsztyńskiej 114a została przeniesiona do Hostelu JAX, ul. Ceglana 5.

Dodatkowo z podziału obwodów utworzono trzy nowe obwody głosowania w nowych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych:

 • z obwodu głosowania nr 1 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 114 z siedzibą w Ośrodku Szkolenia Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Poznańskiej 347, w którym będą głosować mieszkańcy ulicy: Poznańskiej numery parzyste od 274 do końca i numery nieparzyste od 325 do końca;
 • z obwodu głosowania nr 5 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 115 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 12 – na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. gen. Józefa Hallera 79, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Bekasa, Czapli, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, Generała Mikołaja Bołtucia, Generała Tadeusza Kutrzeby, Kormorana, Lilii Wodnych, Ludwika Czachowskiego, Łączna, Melanii Sinorackiej, Nenufarów, Perkoza, Puchacza, Sitowia, Sowia, Stanisława Sędziaka, Szuwarów, Tataraków, Trzcinowa, Zimorodka;
 • z obwodu głosowania nr 74 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 116 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Konrada Grasera 3, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Aleksandra Birkenmajera, Bohdana Paczyńskiego, Edmunda Halleya, Forteczna, Galileusza, Heleny Kaźmierczak-Połońskiej, Henryka Strobanda, Jana Gadomskiego, Jana Heweliusza, Jana Keplera, Jana Mergentalera, Jana Michała Hubego nr parzyste od 2 do 6 i nr nieparzyste od 21 do końca, Jana Rybińskiego, Jerzego Dobrzyckiego, Konrada Grasera, Łukasza Watzenrodego nr parzyste i nieparzyste od 15 do końca, Roberta Głębockiego, Włodzimierza Zonna.

W dniu wyborów, czyli 7 kwietnia 2024 r., uruchomiona zostanie specjalna infolinia - 800 244 775. Pod tym numerem pracownicy Urzędu Miasta udzielać będą informacji o siedzibach obwodów głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów. Bezpłatna infolinia będzie czynna w dniu wyborów w godzinach od 7:00 do 21:00.

Fot. Michał Kunicki 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.