Nowe nasadzenia w centrum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowe nasadzenia w centrum

Eko, Miasto
Data publikacji: 30 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Nasadzenia przy pomniku Dar Miasta Czadca

W Toruniu przybywa nasadzeń. Prace związane z rekultywacją zieleni prowadzone są między innymi na skwerze przy Muzeum Etnograficznym.

W ramach zadania, za pomnikiem Dar Miasta Czadca, posadzone zostanie około 300 sztuk róży okrywowej o czerwonym kolorze kwiatów. Miejsca pod nasadzenia zostały specjalnie przygotowane poprzez zdjęcie warstwy darni, zebranie zanieczyszczeń i wyrównanie terenu. Następnie w doły zaprawione hydrożelem rośliny zostaną posadzone. Dla dodatkowej ochrony zastosowana została geowłóknina ograniczająca rozwój chwastów, a rabaty będą wysypane korą.

Ponadto w ramach zadania wykonana zostanie rekultywacja trawnika na obszarze powstałego przedeptu biegnącego po przekątnej skweru. Celem nowopowstających nasadzeń jest likwidacja możliwości przechodzenia na skróty przez obszar skweru. W związku z powyższym po wykonaniu prac, po dwóch stronach przedeptu zostaną zamontowane 2 tabliczki informujące o braku przejścia w skrajnych punktach skweru.

Prace wykonuje firma EVENT Management Rafał Kortas z Bydgoszczy.

fot. Adam Zakrzewski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.