„Nowe możliwości” – trwa nabór na szkolenia | www.torun.pl

„Nowe możliwości” – trwa nabór na szkolenia

Miasto
Data publikacji: 21 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: ludzie idący ulicą

„Nowe możliwości” to projekt obejmujący szkolenia indywidualne skierowane do osób zwolnionych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Trwa nabór wniosków od osób chętnych do wzięcia w nim udziału.
 
Realizatorem projektu jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia. Aktualnie trwa nabór wniosków do udziału w projekcie.
 
Szkolenia są skierowane do osób zwolnionych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia jako osoby bezrobotne, które:

 • utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu,
 • nie posiadają jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy,
 • nie są jednocześnie osobami samozatrudnionymi.

Osoba bezrobotna może zostać skierowana na wskazane przez nią we wniosku szkolenie pod warunkiem uzasadnienia celowości i uprawdopodobnienia zatrudnienia/samozatrudnienia po jego ukończeniu. Realizowane szkolenie musi odpowiadać bieżącym potrzebom rynku pracy i służyć nabywaniu kwalifikacji lub kompetencji określonych jako deficytowe w ramach Barometru zawodów 2021. Ponadto efektem szkolenia powinno być uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji, co jest weryfikowane przez przeprowadzenie odpowiedniego ich sprawdzenia (np. w formie egzaminu).

Do pobrania:


Miejsce składania wniosków:    
Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia
ul. Mazowiecka 49a
87-100 Toruń
Kontakt: 56 65 80 221

Projekt „Nowe możliwości” jest finansowany z Programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.