Nowe drzewa w Toruniu | www.torun.pl

Nowe drzewa w Toruniu

Eko, Miasto
Data publikacji: 07 września 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Nowo nasadzone róże i drzewa na placu Rapackiego w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski

Kolejnych 200 drzew zostanie posadzonych tej jesieni w Toruniu. Pojawią się na Mokrem, Przedmieściach Bydgoskim i Chełmińskim, Skarpie, Rubinkowie i na lewobrzeżu.

Tradycyjnie najdogodniejszym terminem do sadzenia drzew jest jesień. Młode drzewka, nim nastaną mrozy i śniegi, mają szansę dobrze się ukorzenić i będą lepiej rosły w kolejnych latach. Sprzyja temu duża ilość wody w glebie, a jednocześnie stosunkowo niewysoka temperatura, pozwalająca na utrzymanie roślin w stanie spoczynku do wiosny. 

Tej jesieni na zlecenie miasta zaplanowano posadzenie w Toruniu ponad 200 drzew, głównie takich gatunków, jak: jarząb pospolity, lipa drobnolistna, kasztanowiec czerwony, jarząb szwedzki, klon jawor, klon zwyczajny, klon kulisty, głóg pośredni, buk kolumnowy i pospolity, dąb czerwony, dąb szypułkowy.

Nowe drzewka pojawią się w pasach drogowych ulic: Słowackiego, Gagarina, Chopina, Moniuszki, Szosy Lubickiej, Dziewulskiego, Rydygiera, Konstytucji 3 Maja, Dąbrowskiego, Waryńskiego, Hallera, Traugutta, Matejki, Port Drzewny i Wojska Polskiego. O nowe drzewa wzbogacą się też tereny zieleni w rejonie ulic: Gagarina, Hurynowicz, Przy Skarpie i Gregorkiewicza, a także park osiedlowy ul. Mossakowskiego i okolice skateparku przy ul. Rydygiera.

Na zdjęciach: Zieleń na przebudowanym placu Rapackiego w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.