Nowa sala dla SP 11 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa sala dla SP 11

Biznes, Inwestycje
Data publikacji: 04 listopada 2022
Autor: Marcin Pryka
Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes Bud-Techu Adam Stando

4 listopada 2022 r. w Urzędzie Miasta Torunia podpisano umowę z firmą "BUD-TECH" na wykonanie zadania pn. "Budowa sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno - szatniowym i salą lekcyjną oraz zagospodarowaniem terenu w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Gagarina 36 w Toruniu".

Umowę podpisali prezydent Torunia Michał Zaleski i Adam Stando – prezes toruńskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego "BUD-TECH"  Sp. z o.o., wyłonionego w przetargu na wykonanie zadania. W podpisaniu umowy uczestniczył także Sławomir Wiśniewski - dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów, który przedstawił szczegóły projektu.

- Jesteśmy radzi, że możemy realizować dla miasta tą inwestycję. Jesteśmy do tego przygotowani i myślę, że to, co znalazło się w umowie, zostanie wdrożone w życie stosownie do potrzeb. Pozostajemy w dobrym kontakcie ze szkołą i teraz we współpracy z Wydziałem Inwestycji z pewnością uda nam się to zadanie wykonać - zapewnia prezes Adam Stando.

- Istotne jest to, aby inwestycja została wykonana w odpowiednim czasie i w odpowiedniej jakości - zaznaczył prezydent Michał Zaleski, dziękując toruńskiej firmie za podjęcie się zadania.

Realizowany obiekt jest rozbudową istniejącej Szkoły Podstawowej nr 11 i powstanie w miejscu istniejącej, obecnie bardzo małej, zużytej technicznie sali gimnastycznej. Budynki będą połączone poprzez istniejący łącznik. Obiekt zostanie zrealizowany w technologii tradycyjnej - ściany murowane, wzmocnione trzpieniami żelbetowymi, strop i trybuny żelbetowe, monolityczne. Zadaszenie nad salą gimnastyczną to konstrukcja z drewna klejonego. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, znajdować się będzie w nim dźwig osobowy.  Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 1153 m².

Przedmiot umowy obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe, ziemne, żelbetowe, konstrukcyjne i wykończeniowe (fundamenty, słupy, ściany, płyty żelbetowe stropowe, montaż dźwigarów dachowych, izolacje cieplne i przeciwwilgociowe, tynkowanie, malowanie, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, elewacja, dźwig osobowy, posadzki, okładziny ścian, itp.); wewnętrzne instalacje sanitarne: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, C.O., wentylacji mechanicznej; instalacje elektryczne i niskoprądowe: okablowanie wraz z rozdzielnicami dla gniazd wtykowych i oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i kierunkowego, instalacja BMS, fotowoltaika, alarmowa, odgromowa oraz przyłącze elektroenergetyczne; zewnętrze instalacje sanitarne: przyłącza wody, instalacji kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej; zagospodarowanie terenu: zieleń, utwardzenie terenu, ogrodzenie; dostawę i montaż wyposażenia.

Zgodnie z umową koszt inwestycji ma wynieść 10 455 000 zł brutto. W tej chwili trwają już prace przygotowawcze, a zakończenie zadania przewidziano nie później niż 13 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Dwoje ludzi na przystanku MZK w zimowej szacie_autobus na Okólną
  Miasto, MZK
  Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...
 • Sztuka Natury - te dwa słowa to hasło wywoławcze dla osób w sposób szczególny wrażliwych na zmienność, delikatność i piękno natury. W pierwszy weekend grudnia, spotkają się oni w toruńskich galeriach i centrach kultury, gdzie już po raz piętnasty zagości „Sztuka Natury” Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, Toruń 2022....