www.torun.pl

Nowa przestrzeń edukacyjna w Dworze Artusa

Kultura, Miasto
Data publikacji: 08 listopada 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Piwnice Kultury w Dworze Artusa

Centrum Kultury Dwór Artusa wzbogaciło się o nową przestrzeń edukacyjną – Piwnice Kultury. Ma to być miejsce, w którym edukatorzy będą prowadzić cykliczne warsztaty muzyczne, plastyczne i filmowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Piwnice w Dworze Artusa przeszły gruntowny remont – w miejscu dawnych sal prób, z których w przeszłości korzystali toruńscy muzycy na czele z Republiką, powstała kompleksowo wyposażona przestrzeń edukacyjna. Ma ona uzupełnić ofertę kulturalną centrum.

- Dotąd Dwór Artusa prowadził jedynie okazjonalną działalność edukacyjną. Dzięki Piwnicom Kultury uda nam się połączyć impresaryjne działania z warsztatamiprzyznaje Łukasz Wudarski dyrektor Dworu Artusa.

Na Piwnice Kultury składają się dwie sale warsztatowe wyposażone w niezbędne do działań edukacyjnych meble i sprzęt multimedialny.

Koszt całego projektu to ponad 268 tys. złotych, z czego 118 350 zł to dotacja Gminy Miasta Toruń, zaś 100 tys. pozyskano ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 4.6 Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT.

Oferta warsztatowa piwnic ma opierać się na zajęciach dla grup zorganizowanych. Mają one ruszyć na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Wcześniej w nowo otwartej przestrzeni zostaną zorganizowane m.in. warsztaty tworzenia ozdób wigilijnych.

Piwnice Kultury zostaną także wykorzystane podczas realizacji projektu edukacyjnego ART-LAB, który łączyć ma sztuki wizualne z muzyką. Kreatywne warsztaty przygotowano z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia w ramach ART.-LABu będą nieodpłatne, a dla grup z najbliższych okolic Torunia organizator zapewni transport.

- Podczas pierwszego modułu zajęć dzieci bawiąc się i angażując w działanie, nabędą umiejętności czytania i opisywania malowideł przedstawiających martw naturyzdradza Monika Ratajczyk z Dworu Artusa.

Więcej informacji na stronie internetowej Dworu Artusa.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Michał Zaleski rozpoczął 17. cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsze warsztaty i dyskusja odbyły się w SP nr 14 przy ul. Hallera.
 • Wykład prof Kaku
  Kultura, Miasto
  19 lutego 2019 roku Polska Fundacja Narodowa zorganizowała w Toruniu spotkanie z prof. Michio Kaku, wybitnym fizykiem-teoretykiem. Okazją do spotkania z mieszkańcami i władzami miasta była 546. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.
 • Miasto
  Kogo dotyczy przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, jakie formalności są z tym związane – poniżej zamieszczamy informator wyjaśniający całą procedurę.
 • Kultura, Miasto
  W dniu 546. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, 19 lutego 2019 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu jak co roku odbyła się impreza okolicznościowa Dies Natalis Copernici. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa: „W stronę Marsa”.
 • Biznes, Miasto
  Na ponad 2 hektarach w rejonie ulic Szosa Bydgoska i Pera Jonssona wydzielono 5 działek, na których będzie można prowadzić usługi i produkcję. Na jednej z nich przyszli właściciele będą też mogli budować składy i magazyny. Grunty między Motoareną a budynkami dawnego Merinotexu pójdą pod młotek 19 marca 2019 r.
 • Świętuj Uniwersytetu
  Miasto
  19 lutego 2019 roku społeczność akademicka UMK świętowała 546. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie uroczystości w auli uniwersytetu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem astronoma na Rynku Staromiejskim.
 • Zgłoś zauważoną dziurę w drodze – zachęca Miejski Zarząd Dróg. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na drogach krajowych i wojewódzkich, później drogowcy zajmą się łataniem dziur na drogach powiatowych i gminnych.
 • Prace przy realizacji projektu adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przekroczyły półmetek. Nowe obiekty wraz z wystawami mają być otwarte jeszcze w 2019 roku.
 • Jeszcze w tym tygodniu na ulicach zespołu staromiejskiego będzie można spotkać wspólne patrole strażników miejskich, kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania oraz przedstawicieli Biura Toruńskiego Centrum Miasta. Wspólnymi siłami postarają się wyeliminować nieprawidłowe i nieopłacone parkowanie wśród kierowców parkujących w Strefie. Przy okazji...
 • W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się doroczny Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Uczestnicy imprezy będą mogli w sobotę i niedzielę za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
 • Rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok szkolny 2019/2020 rusza już niebawem. Poznaj szczegóły postępowania rekrutacyjnego!
 • 11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • Spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii, dietetyki czy treningów personalnych - to cześć propozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Dzień Kobiet. 8 marca w centrum nauki odbędzie się wieczór "JaKobieta".  Wieczór „JaKobieta” to okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella...
 • Wraz z cyklem spotkań Prezydenta Torunia z mieszkańcami rozpoczynamy I etap konsultacji społecznych w sprawie budżetu miasta Torunia na 2020 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2020-2044.