Nowa linia tramwajowa coraz bliżej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa linia tramwajowa coraz bliżej

Miasto, MZK
Data publikacji: 27 czerwca 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu plac NOT z lotu ptaka

Układają podbudowę pod torowisko, przebudowują sieci podziemne, montują szyny – prace na budowie nowej linii tramwajowej toczą się równolegle na wielu odcinkach i są na różnym etapie zaawansowania.

Prace prowadzone na pl. NOT nie wyglądają może spektakularnie, ale są bardzo istotne. Trwają tam rozbiórki podbudowy, a niebawem rozpocznie się przebudowa kanalizacji deszczowej i przygotowania do układania nowych rozjazdów torowych.

Na Szosie Chełmińskiej, od pl. NOT do ul. Grudziądzkiej, likwidowane są kolizje z uzbrojeniem podziemnym. Jednocześnie powstają fundamenty sieci trakcyjnej. Na wysokości targowiska miejskiego wylano dolną płytę torową i niedługo rozpocznie się montaż szyn.

Na wysokości ul. Grunwaldzkiej przebudowywana jest sieć wodociągowa, a dalej, do Trasy Średnicowej Północnej, układana jest podbudowa pod płytę torową.

Na ul. Długiej, od ul. Mohna do ronda Czadcy, prowadzone są roboty drogowe po północnej stronie, a w rejonie ronda trwa przebudowa sieci ciepłowniczej.

Budowa nowej linii tramwajowej - czerwiec 2022

Wzdłuż ul. Legionów i Polnej montowane są szyny. Na skrzyżowaniu Polnej z Traktorową wykonano nawierzchnie z płyt prefabrykowanych i udostępniono ten fragment dla ruchu kołowego. Na północnej części skrzyżowania prowadzone są rozbiórki i przebudowa kolizji sieci podziemnych.

W rejonie skrzyżowania ul. Watzenrodego i Hubego betonowana jest górna płyta torowa, a na Hubego ułożono już pierwszą warstwę nawierzchni bitumicznej.

Budowa nowej linii tramwajowej - czerwiec 2022

Na odcinku pomiędzy ul. Grasera a Strobanda trwają prace wykończeniowe i ustawiane są perony. Niedługo rozpocznie się wylewanie górnej płyty torowej. Z uwagi na wysokie temperatury możliwe jest, że prace te będą prowadzone nocą.

Fot. MZK w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.