Nowa Era ma nową salę treningową | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa Era ma nową salę treningową

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 września 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Toruński klub tenisa stołowego KS Nowa Era Toruń wzbogacił się o nową salę sportową. W poniedziałek 18 września 2023 r. przy ul. Św. Katarzyny 9 odbyło się uroczyste otwarcie z przecięciem wstęgi i okolicznościowym tortem.

Klub Sportowy Nowa Era Toruń działa od września 2021 r. Założyli go rodzice dla swoich dzieci, których pasją jest tenis stołowy. Członkowie klubu regularnie organizują turnieje, spotykają się i integrują. Promują tenis stołowy w trakcie rozmaitych wydarzeń odbywanych na terenie naszego miasta, ale także biorą udział w rozgrywkach ligowych, zawodach i obozach organizowanych w innych ośrodkach. Jak sami podkreślają: - Naszym celem jest zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania tenisa stołowego. Przekazać walory aktywności fizycznej, zwłaszcza popularnego pingponga.

W uroczystym otwarciu nowej sali udział wzięli m.in. przewodniczący Rady Miasta Marcin Czyżniewski, radny Karol Maria Wojtasik oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia Mariola Soczyńska. Na otwarcie sali Gmina Miasta Toruń ufundowała klubowi 216 piłeczek do gry w tenisa stołowego.

KS Nowa Era zaprasza dzieci i młodzież na darmowe turnieje tenisa stołowego w każdy piątek o godzinie 17.00 przy ul. Św. Katarzyny 9 w Toruniu. E-mail: biuro@nowaeratorun.pl. Tel. 796 368 127.

Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.