Pieczęcie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruń

Pieczęcie

Jednym z symboli władz miejskich Torunia są pieczęcie. Prawo do ich używania przysługuje Przewodniczącemu Rady Miasta Torunia i Prezydentowi Torunia.

Pieczęć wielka:

Pieczęć wielka jest metalowa, okrągła o średnicy 60 mm, do pieczętowania zarówno w laku, jak i w tuszu. Na tłoku znajduje się herb miasta Torunia. W otoku napis: Sigillum Burgensium in Torun (Pieczęć mieszczan w Toruniu). Używana jest do pieczętowania aktów najwyższej rangi i znaczenia dla Torunia; odciska się ją w czerwonym laku lub tuszu.

Pieczęć Prezydenta - jest metalowa, okrągła, o średnicy 36 mm, na tłoku znajduje się herb Torunia. W otoku napis "Prezydent Miasta Torunia".

Pieczęć Przewodniczącego Rady Miasta - jest metalowa, okrągła, o średnicy 36 mm, na tłoku Herb Miasta Torunia. W otoku napis "Przewodniczący Rady Miasta Torunia".

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.