www.torun.pl

Nieodpłatne wsparcie prawne dla przedsiębiorców

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 marca 2020
Autor: Magdalena Winiarska

W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu wraz z Kancelarią Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni (www.radcowie.biz) postanowili służyć przedsiębiorcom wsparciem prawnym.

Na podane niżej adresy e-mail prawników (praktycy i specjaliści) można wysyłać pytania dotyczące sytuacji kryzysowej, wynikającej z zagrożenia epidemiologicznego. Można kontaktować się także telefonicznie.

Udzielane porady są nieodpłatne.

 • Karol Sienkiewicz – karol.sienkiewicz@radcowie.biz tel. 609 607 741 - w zakresie wpływu koronawirusa na funkcjonowania firmy czy wykonywanie umów, zwłaszcza w kontekście tzw. siły wyższej (np. zatrzymanie przedsiębiorstwa, analiza treści umowy).
 • Agata Kicińska – agata.kicinska@radcowie.biz tel. 664 377 145 - w zakresie związanym z prawem pracy i prawem ubezpieczeń społecznych (np. przestój, praca zdalna, ubezpieczenia).
 • Oliwia Radlak – oliwia.radlak@radcowie.biz tel. 605 168 001 - w zakresie funkcjonowania spółek w okresie epidemii (np. organizacji zgromadzeń, obowiązków sprawozdawczych).
 • Wojciech Jeliński – wojciech.jelinski@radcowie.biz tel. 605 509 001 - w zakresie trwających lub planowanych postępowań sądowych czy egzekucyjnych (np. czy stawiać się na rozprawę, czy sprawa będzie zawieszona).

Telefony są dostępne w godzinach 9:00-17:00. Na wpływające zapytania prawnicy będą starali się odpowiedzieć najszybciej, jak to jest możliwe. Mecenasi skontaktują się z każdym zgłaszającym w celu udzielenia podstawowych informacji prawnych oraz omówienia dalszych możliwych działań.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.