Nie odkładaj tego, co nieuniknione | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nie odkładaj tego, co nieuniknione

Miasto
Data publikacji: 06 sierpnia 2021
Autor: Paweł Piotrowicz
Grupa uśmiechniętych ludzi i napis: wejdź na spis.gov.pl i spisz się!

Nawet 5 tys. zł grzywny grozi osobom, które nie dopełnią obowiązku spisowego w terminie - do 30 września 2021. Warto więc wypełnić ankietę jak najszybciej, zwłaszcza że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest bardzo prosty, a spisać się można na wiele sposobów. Najłatwiej przez Internet!

Jak wypełnić ankietę spisową?

1. SAMOSPIS INTERNETOWY

Do 30 września 2021 r. każdy mieszkaniec może wypełnić ankietę spisową na własnym komputerze lub smartfonie czy tablecie, korzystając z interaktywnej aplikacji samospisu, dostępnej na stronie internetowej GUS >>> kliknij, aby przejść na stronę samospisu internetowego.

Spis przez Internet jest bezpieczny. Podczas logowania system prosi o podanie numeru PESEL oraz nazwiska rodowego matki. Konieczne jest też zdefiniowanie własnego hasła, na wypadek gdyby ktoś wypełnił formularz częściowo i zamierzał kontynuować ankietę w innym terminie.

Cudzoziemcy nieposiadający numeru pesel muszą podać adres email i zdefiniować hasło dostępu do konta. Na podany adres email jest wysyłany link aktywacyjny do konta. Osoby posiadające tego rodzaju konto mogą logować się wielokrotnie, podając email oraz hasło.

Ważne!
Ankietę sampspisu internetowego trzeba wypełnić w ciągu 14 dni od momentu pierwszego zalogowania. Po przekroczeniu tego terminu dostęp zostaje zablokowany i konieczny jest kontakt z Infolinią spisową: 22 279 99 99.


Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania, mogą:

 • zadzwonić na numer Infolinii - tel. 22 279 99 99

  wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, następnie
  1 – Spisz się przez telefon lub
  2 – Pomoc i informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 oraz weryfikacja rachmistrza
  Proszę wprowadzić kod pocztowy swojej miejscowości w postaci pięciu cyfr bez kreski (w przypadku Torunia to 87100). Połączenie będzie obsługiwane przez Urząd Statystyczny Bydgoszcz.

  Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Opłata zgodna z taryfą operatora.

 • przyjść do punktu spisowego w urzędzie, gdzie z pomocą przeszkolonego pracownika można dokonać spisu

  Punkt Spisowy w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy, Oddział w Toruniu
  ul. Mickiewicza 10-16, III piętro, pokój 307

  Umów się na wizytę, dzwoniąc w dni powszednie na nr tel. tel. 539 671 358
  Punkt spisowy czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

  Punkt Spisowy w Urzędzie Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  Punkt spisowy czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00.

  Nie ma konieczności umawiania wizyty.

 • przyjść bez umówienia do mobilnego punktu spisowego w CH PLAZA - W KAŻDĄ SOBOTĘ WAKACJI w godz. 9.00-17.00

  Punkt znajduje się W CH PLAZA przy ul. Broniewskiego 90, na parterze budynku, na Placu Orzechowym (na wprost wejścia z parkingu wielopoziomowego, przy windzie. Punkt organizowany jest przez Gminne Biuro Spisowe we współpracy z CH Plaza.

2. SPIS REALIZOWANY PRZEZ RACHMISTRZA TELEFONICZNIE LUB BEZPOŚREDNIO

Z osobami które nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się telefonicznie rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego.

Uwaga!
Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów telefonu: 22 82 88 888 lub 22 279 99 99

Kolejną opcją jest wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza w domu respondenta. Rachmistrz rejestruje odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu.

Uwaga!
Jeśli zadzwoni lub przyjdzie do nas rachmistrz, respondent ma OBOWIĄZEK udzielenia odpowiedzi!

Więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego:

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.