www.torun.pl

Nie ma koronawirusa w urzędzie

Miasto
Data publikacji: 20 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

U jednego z pracowników Urzędu Miasta Torunia podejrzewano zarażenie koronawirusem. U pracownika przeprowadzono testy, które nie wykryły we krwi wirusa COVID-19.

W związku z możliwym niebezpieczeństwem pracownicy dwóch wydziałów i jednego zespołu mieszczącego się przy Wałach gen. Sikorskiego 12 zostali skierowani do pracy zdalnej. U jednego z nich przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. Okazało się, że mężczyzna nie jest zarażony.

- Mamy świadomość, że przestrzeganie zasad i rygorów służby temu, żebyśmy uniknęli zarażenia wirusem. Dotarła do nas informacja o negatywnym wyniku badania przeprowadzonego u osoby zatrudnionej w urzędzie miasta. Z przyczyn profilaktycznych ten pracownik pozostanie w domu – jego stan zdrowia nie pozwala mu na powrót do pracy. Pozostałe osoby pracujące w tym samym budynku od poniedziałku będą mogły wrócić do pracy stacjonarnej. Pomieszczenia, w których pracują zostały zdezynfekowane - informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

W województwie kujawsko-pomorskim aż cztery laboratoria prowadzą badania na obecność koronawirusa: laboratorium w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszcz, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Instytucie Medycyny Sądowej i w szpitalu w Grudziądzu. Uniwersytet Mikołaja Kopernika przygotowuje możliwość.

Obsługa interesantów odbywa się w urzędzie miasta przede wszystkim poprzez telefon i systemy telefoinformatyczne. Osobiście sprawę, zawsze po uprzednim umówieniu się na wizytę, załatwić można tylko w: Wydziale Komunikacji, Wydziale Spraw Administracyjnych, Urzędzie Stanu Cywilnego, Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, kasie Wydziału Księgowości i dwóch Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta.

Realizacja: TV Toruń

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.