www.torun.pl

Naukowa majówka w Młynie

Kultura, Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Toruńskie centrum nauki zaprasza na majówkę. Od 1 do 3 maja 2019 roku będzie można zwiedzać interaktywne wystawy, a 4 maja wziąć udział w mini pikniku popularnonaukowym na Rynku Staromiejskim.

W trzy pierwsze dni maja Młyn Wiedzy będzie dostępny w godz. 11:00-17:00. Do dyspozycji zwiedzających będzie 10 ekspozycji. Bilety można nabyć w kasach Centrum bezpośrednio przed wizytą oraz w systemie sprzedaży online.

- Zachęcam, aby wcześniej zaopatrzyć się w bilet. Mamy bardzo dużo zapytań od naszych gości o dostępność biletów w czasie majówki. Wcześniejszy zakup online jest gwarancją, że wizyta będzie możliwa bez stania w kolejce - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy centrum nauki.

Przed budynkiem centrum nauki jest dostępna bezpłatna wystawa "Beyond The Lab", poświęcona nauce obywatelskiej.

Piknik na toruńskiej starówce 

4 maja w godz. 11:00-16:00 będzie można spotkać się z edukatorami Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Rynku Staromiejskim. - Dla mieszkańców i turystów przebywających w tym czasie w Toruniu przygotowaliśmy łamigłówki i zagadki naukowe, stanowisko dla najmłodszych, eksponaty z mobilnego centrum nauki i naszą grającą maszynę "Mash Machine" - wyjaśnia Marcin Centkowski. Udział w mini pikniku jest bezpłatny. 

Na stanowiskach Młyna Wiedzy będzie można rozwiązać m.in. "zagadki z Marią w tle".

Marię Skłodowską-Curie kojarzymy głównie z fizyką i chemią. Mało kto wie, że Maria ukończyła również studia matematyczne i to z drugim wynikiem na roku. Całe dnie spędzała w laboratorium, ale wieczorami relaksowała się rozwiązując zadania matematyczne - wyjaśnia Katarzyna Przegiętka z Młyna Wiedzy.

Uczestnicy pikniku skorzystają również z geoboardu - tablicy sensorycznej, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, tangramu - rozwijającego wyobraźnię geometryczną i zdolność kreatywnego myślenia, a także anamorfoz -, dzięki którym będzie można rozwinąć spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. Na miłośników tworzenia muzyki będzie czekało "Mash Machine", czyli muzyczny syntezator z aktywnym panelem dotykowym. 

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich
 
12 maja (niedziela) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich pod hasłem "Naukowy zawrót głowy!". W godz. 11:00-17:00 interaktywne wystawy będą dostępne za 10 zł. Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz systemie sprzedaży online. Informacje o projekcie "Centrum Nowoczesności", dzięki któremu w Toruniu od ponad 5 lat funkcjonuje Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej CNMW
 
Informacje o propozycjach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.