www.torun.pl

Naukowa majówka w Młynie

Kultura, Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Toruńskie centrum nauki zaprasza na majówkę. Od 1 do 3 maja 2019 roku będzie można zwiedzać interaktywne wystawy, a 4 maja wziąć udział w mini pikniku popularnonaukowym na Rynku Staromiejskim.

W trzy pierwsze dni maja Młyn Wiedzy będzie dostępny w godz. 11:00-17:00. Do dyspozycji zwiedzających będzie 10 ekspozycji. Bilety można nabyć w kasach Centrum bezpośrednio przed wizytą oraz w systemie sprzedaży online.

- Zachęcam, aby wcześniej zaopatrzyć się w bilet. Mamy bardzo dużo zapytań od naszych gości o dostępność biletów w czasie majówki. Wcześniejszy zakup online jest gwarancją, że wizyta będzie możliwa bez stania w kolejce - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy centrum nauki.

Przed budynkiem centrum nauki jest dostępna bezpłatna wystawa "Beyond The Lab", poświęcona nauce obywatelskiej.

Piknik na toruńskiej starówce 

4 maja w godz. 11:00-16:00 będzie można spotkać się z edukatorami Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Rynku Staromiejskim. - Dla mieszkańców i turystów przebywających w tym czasie w Toruniu przygotowaliśmy łamigłówki i zagadki naukowe, stanowisko dla najmłodszych, eksponaty z mobilnego centrum nauki i naszą grającą maszynę "Mash Machine" - wyjaśnia Marcin Centkowski. Udział w mini pikniku jest bezpłatny. 

Na stanowiskach Młyna Wiedzy będzie można rozwiązać m.in. "zagadki z Marią w tle".

Marię Skłodowską-Curie kojarzymy głównie z fizyką i chemią. Mało kto wie, że Maria ukończyła również studia matematyczne i to z drugim wynikiem na roku. Całe dnie spędzała w laboratorium, ale wieczorami relaksowała się rozwiązując zadania matematyczne - wyjaśnia Katarzyna Przegiętka z Młyna Wiedzy.

Uczestnicy pikniku skorzystają również z geoboardu - tablicy sensorycznej, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, tangramu - rozwijającego wyobraźnię geometryczną i zdolność kreatywnego myślenia, a także anamorfoz -, dzięki którym będzie można rozwinąć spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. Na miłośników tworzenia muzyki będzie czekało "Mash Machine", czyli muzyczny syntezator z aktywnym panelem dotykowym. 

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich
 
12 maja (niedziela) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich pod hasłem "Naukowy zawrót głowy!". W godz. 11:00-17:00 interaktywne wystawy będą dostępne za 10 zł. Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz systemie sprzedaży online. Informacje o projekcie "Centrum Nowoczesności", dzięki któremu w Toruniu od ponad 5 lat funkcjonuje Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej CNMW
 
Informacje o propozycjach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.