www.torun.pl

Naukowa majówka w Młynie

Kultura, Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Toruńskie centrum nauki zaprasza na majówkę. Od 1 do 3 maja 2019 roku będzie można zwiedzać interaktywne wystawy, a 4 maja wziąć udział w mini pikniku popularnonaukowym na Rynku Staromiejskim.

W trzy pierwsze dni maja Młyn Wiedzy będzie dostępny w godz. 11:00-17:00. Do dyspozycji zwiedzających będzie 10 ekspozycji. Bilety można nabyć w kasach Centrum bezpośrednio przed wizytą oraz w systemie sprzedaży online.

- Zachęcam, aby wcześniej zaopatrzyć się w bilet. Mamy bardzo dużo zapytań od naszych gości o dostępność biletów w czasie majówki. Wcześniejszy zakup online jest gwarancją, że wizyta będzie możliwa bez stania w kolejce - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy centrum nauki.

Przed budynkiem centrum nauki jest dostępna bezpłatna wystawa "Beyond The Lab", poświęcona nauce obywatelskiej.

Piknik na toruńskiej starówce 

4 maja w godz. 11:00-16:00 będzie można spotkać się z edukatorami Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Rynku Staromiejskim. - Dla mieszkańców i turystów przebywających w tym czasie w Toruniu przygotowaliśmy łamigłówki i zagadki naukowe, stanowisko dla najmłodszych, eksponaty z mobilnego centrum nauki i naszą grającą maszynę "Mash Machine" - wyjaśnia Marcin Centkowski. Udział w mini pikniku jest bezpłatny. 

Na stanowiskach Młyna Wiedzy będzie można rozwiązać m.in. "zagadki z Marią w tle".

Marię Skłodowską-Curie kojarzymy głównie z fizyką i chemią. Mało kto wie, że Maria ukończyła również studia matematyczne i to z drugim wynikiem na roku. Całe dnie spędzała w laboratorium, ale wieczorami relaksowała się rozwiązując zadania matematyczne - wyjaśnia Katarzyna Przegiętka z Młyna Wiedzy.

Uczestnicy pikniku skorzystają również z geoboardu - tablicy sensorycznej, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, tangramu - rozwijającego wyobraźnię geometryczną i zdolność kreatywnego myślenia, a także anamorfoz -, dzięki którym będzie można rozwinąć spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. Na miłośników tworzenia muzyki będzie czekało "Mash Machine", czyli muzyczny syntezator z aktywnym panelem dotykowym. 

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich
 
12 maja (niedziela) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich pod hasłem "Naukowy zawrót głowy!". W godz. 11:00-17:00 interaktywne wystawy będą dostępne za 10 zł. Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz systemie sprzedaży online. Informacje o projekcie "Centrum Nowoczesności", dzięki któremu w Toruniu od ponad 5 lat funkcjonuje Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej CNMW
 
Informacje o propozycjach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Piękna pogoda, a do tego Szekspir na ulicach, porywające, pełne pasji Dni Tanga, YouTube na deskach Teatru im. Wilama Horzycy, historia toruńskiego sportu poznawana na rowerze - tych i wielu innych atrakcji nie można przeoczyć w ten weekend w Toruniu.
 • Miasto
  Toruńską starówkę w charakterystycznym stylu gry Minecraft przygotowali fani tej komputerowej zabawy, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
 • Miasto, Sport
  W sobotę 20 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się kolejne, wyjątkowe zawody żużlowe - European 125cc Youth Track Racing Cup.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski docenił pracę trzydziestu sześciu urzędników. 18 lipca 2019 r. wręczył im awanse stanowiskowe.
 • Miasto
  19 lipca 2019 roku stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oficjalnie rozpoczęli obóz w Toruniu. Tysiąc osób spędzi w grodzie Kopernika 10 dni. Przygotowano dla nich szereg atrakcji.
 • Miasto, MZK
  Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
 • Ostatni dzień lipca będzie zarazem pierwszym dniem, kiedy torunianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie. Na toruńskich ulicach pojawiły się już stacje, z których będzie można wypożyczać rowery. Od kilku tygodni działa strona www.torvelo.pl, gdzie można się zalogować i zapoznać z regulaminem wypożyczania jednośladów.
 • 19 lipca 2019 r. zostały wypłacone pierwsze świadczenia 500+ i 300+ dla osób, które złożyły wnioski 1 lipca 2019 roku.
 • 27 lipca 2019 roku, o godz. 9:00 odbędzie XVIII toruński Top-Cross Maraton. Jest to jeden z nielicznych maratonów, podczas którego nie ma limitu czasu a każdy uczestnik jest klasyfikowany według przebiegniętego dystansu.
 • Rozpoczęła się 16. edycja festiwalu Song of Songs. Koncerty odbywają się w dniach 19-20 lipca 2019 r. na scenie plenerowej przy CKK Jordanki.
 • Na węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II powstanie pierwszy w Toruniu „zielony przystanek”. Takie rozwiązanie nie tylko uprzyjemni oczekiwanie pasażerom i da im jeszcze większą ochronę przed słońcem, ale także wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
 • Przy przebudowie okolic pl. Rapackiego budowlańcy trafiają na wiele ciekawych reliktów archeologicznych. Zdarza się, że odkrycia zaskakują nawet archeologów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologów z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Obecnie prace  toczą się na Wałach gen. Sikorskiego oraz ul. Chopina.  Niemal od pierwszego dnia robót pod ziemią...
 • Rada Miasta Torunia na najbliższej sesji zajmie się regulaminem określającym wysokość oraz warunki przyznawania niektórych składników wynagrodzenia dla nauczycieli toruńskich placówek oświatowych.
 • W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.