www.torun.pl

Nauka

Rekrutacja do szkół podstawowych 2018/2019

Nabór do szkół podstawowych

Od 1 do 29 marca 2018 roku rodzice siedmiolatków muszą dopełnić formalności związanych z zapisaniem dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Rekrutacja dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie oraz poza obwodem szkoły, a także tych, które będą kontynuować naukę w szkole w której realizowały roczne przygotowanie przedszkolne.

Dokumenty różnią się w zależności od sytuacji kandydata do pierwszej klasy. Aby prawidłowo je wypełnić, należy zapoznać się z >>> ZASADAMI NABORU.


 • Rodzice i opiekunowie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły - wypełniają zgłoszenie przyjęcia do klasy I elektronicznie, poprzez stronę internetową www.torun.elemento.pl.

  Podpisane zgłoszenie wraz z załącznikami rodzic jest zobowiązany dostarczyć do szkoły obwodowej najpóźniej do 29 marca 2018 r.
 • Rodzice dziecka, które będzie kontynuować naukę w szkole, w której realizowało roczne przygotowanie przedszkolne - wypełniają wniosek o kontynuację nauki otrzymany w oddziale przedszkolnym szkoły, w której dziecko realizowało roczne przygotowanie przedszkolne. Wnioski są dostępne wyłącznie w formie papierowej. Podpisany wniosek należy złożyć w szkole.

 • Rodzice dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły - wypełniają wniosek o przyjęcie do szkoły elektronicznie, poprzez stronę internetową www.torun.elemento.pl.

  Podpisany wniosek wraz z załącznikami rodzic jest zobowiązany dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru najpóźniej do 29 marca 2018 r.

  

Portal torun.elemento.pl dla rodziców, którzy zobowiązani są do udziału w rekrutacji elektronicznej zostanie uruchomiony 1 marca 2018 r.

Uwaga!

 • Rodzic składa wydrukowane z systemu zgłoszenie/wniosek tylko w szkole podstawowej pierwszego wyboru.
 • W przypadku braku dostępu do Internetu druk zgłoszenia/wniosku można otrzymać w wybranej szkole podstawowej i wypełnić go w formie papierowej. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające dane w nim zawarte.
 • Kolejność zgłoszeń kandydatów nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.
 • Rodzice dziecka, które będzie kontynuować naukę w szkole, w której realizowało roczne przygotowanie przedszkolne, wypełniają wniosek o kontynuację nauki otrzymany w oddziale przedszkolnym szkoły, w której dziecko realizowało roczne przygotowanie przedszkolne. Wniosek jest dostępny wyłącznie w formie papierowej. Należy go wypełnić, podpisać i złożyć w szkole niezwłocznie.

Ważne terminy:

 • 1 - 29 marca 2018 r. – składanie zgłoszeń/wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej,
 • 1 - 16 marca 2018 r.  – składanie wniosków o przyjęcie do oddziału sportowego w szkole podstawowej,
 • 25 kwietnia 2018 r.  – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół podstawowych,
 • 25 kwietnia - 9 maja 2018 r. do godz. 15:00 – potwierdzanie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do szkoły. Brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danej placówce,
 • 16 maja 2018 r., godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych i nieprzyjętych.

W naborze w formie elektronicznej nie biorą udziału: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, Szkoła Podstawowa Nr 33, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 19 i Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 26.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sezonowe lodowisko ruszyło
  Miasto, Sport
  Pierwsi łyżwiarze mogli ślizgać się na sezonowym lodowisku przy Rynku Staromiejskim już w piątek, ale to w sobotę (15 grudnia) zaplanowano oficjalne otwarcie. Z tej okazji przygotowano masę atrakcji.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 15 grudnia 2018 roku po raz 17. na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa największe gwiazdy polskiej estrady zaśpiewały największe przeboje lidera Republiki. Podczas koncertu duet Tęskno odebrał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Koncert specjalny w toruńskiej Od Nowie to najważniejszy moment...
 • Kultura, Miasto
  Dni Grzegorza Ciechowskiego, Glenn Miller Orchestra i Queen symfonicznie na Jordankach, muzyka renesansowa w katedrze, Krzysztof Krawczyk w Auli UMK, fajans z Delft w Kamienicy pod Gwiazdą, a w Teatrze Horzycy premiera "Dziadka do orzechów" – to tylko wybrane propozycje na nadchodzący weekend w Toruniu.
 • Radni nagrali kolędę
  Kultura, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski i toruńscy radni wystąpili w wyjątkowym filmie – na scenie CKK Jordanki w czapkach Świętego Mikołaja wspólnie zaśpiewali jedną z najpopularniejszych polskich kolęd – „Przybieżeli do Betlejem”. Dobrze znaną kolędę nagrali toruńscy radni wraz z prezydentem Michałem Zaleskim i jego zastępcami w mikołajki. W ten sposób...
 • 18 grudnia na ulice wyjedzie wyjątkowy tramwaj
  Miasto, MZK
  Niezwykły tramwaj kursował będzie po Toruniu od wtorku 18 grudnia 2018 r. Dlaczego niezwykły? Bo świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami. Świąteczny tramwaj linii nr 1 rozpocznie kursowanie w najbliższy wtorek (18 grudnia) ok. godz. 10.10 z pętli przy Olimpijskiej. Będzie pięknie przybrany tysiącami światełek. W pierwszym kursie...
 • Miasto, Sport
  Wielkimi krokami zbliżają się 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu 24-30. marca przyszłego roku. Podczas piątkowej konferencji prasowej w Hotelu Meeting omówiono stan przygotowań do tej prestiżowej imprezy.
 • Na placu Chrapka w Toruniu będzie jaśniej. Wykonawca, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rozpoczął montaż opraw oświetleniowych i uruchamianie oświetlenia.
 • Trwa Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, rozpoczęto montowanie szopki świątecznej, niebawem ruszy sezonowe lodowisko na Rynku Staromiejskim, a torunianie złożą sobie życzenia podczas tradycyjnej Wigilii Miejskiej – Boże Narodzenie coraz bliżej.
 • 15 grudnia 2018 roku w Dworze Artusa odbyła się premiera książki „Obcy astronom”, która zawiera 153 teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Premiera publikacji wydanej w ramach serii „Piosenki na papierze” wydawnictwa Biuro Literackie odbyła się w ramach Dni Grzegorza Ciechowskiego 2018.
 • 7 par małżeńskich obchodziło w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu swoje złote gody. 13 grudnia 2018 r. jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • W piątek 14 grudnia 2018 r. w godzinach popołudniowych wykonawca remontu ulicy Ligi Polskiej udostępni do ruchu po jednym pasie w każdym kierunku.
 • Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej jest kolejnym krokiem do realizacji w Toruniu inwestycji w ramach programu "Mieszkanie Plus". Podpisanie umowy pomiędzy pracownią architektoniczną S.A.M.I Architekci a, a spółką MDR Toruń, z upoważnienia której występował przedstawiciel państwowej spółki PFR Nieruchomości, odbyło się 12 grudnia 2018...
 • 21 grudnia 2018 roku torunianie spotkają się z władzami miasta podczas tradycyjnej wigilii na Rynku Nowomiejskim. Z tej okazji dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.
 • 13 grudnia 2018 roku w sali koncertowej CKK Jordanki koncertem „Ciechowski Symfonicznie” oficjalnie zainaugurowano tegoroczne Dni Grzegorza Ciechowskiego. Pełna widownia oklaskiwała gwiazdy polskiej estrady, które przypomniały największe przeboje lidera Republiki.