www.torun.pl

Nauka

Nabór do przedszkoli 2018/2019

Nabór do przedszkoli 2018/2019

Od 1 do 29 marca 2018 roku będzie trwała rekrutacja do toruńskich przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. 

Postępowanie rekrutacyjne zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego. 

W tym roku do przedszkoli kwalifikują się dzieci w wieku od trzech do 6 lat (urodzone w latach 2012-2015).

W celu prawidłowego wypełnienia i złożenia wymaganych dokumentów, należy zapoznać się z "Zasadami rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń".


1 marca 2018 r. zostanie uruchomiony portal dla rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Będzie dostępny pod adresem: torun.formico.pl

Na portalu dostępny będzie informator zawierający ofertę toruńskich przedszkoli oraz szczegółowe informacje dotyczące każdej placówki, dane teleadresowe, opis oferty edukacyjnej.  

Uwaga!
Rodzic składa wniosek wydrukowany z systemu internetowego tylko w przedszkolu pierwszego wyboru.

W przypadku braku dostępu do Internetu druk wniosku można otrzymać w wybranym przedszkolu i wypełnić go w formie papierowej. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające dane w nim zawarte.

Warto wiedzieć, że kolejność zgłoszeń kandydatów nie ma wpływu na wynik kwalifikacji.


Ważne terminy:

 • 1-29 marca 2018 r. – składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej;
 • 25 kwietnia 2018 r.  – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych;
 • 25 kwietnia – 9 maja 2018 r. do godz. 15:00 – potwierdzanie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Brak potwierdzenia woli przez rodzica w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danej placówce;
 • 16 maja 2018 r. godz. 12.00 – ogłoszenie list dzieci  przyjętych i nieprzyjętych.

W naborze w formie elektronicznej nie biorą udziału: Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 19 i Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 26 w Toruniu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sezonowe lodowisko ruszyło
  Miasto, Sport
  Pierwsi łyżwiarze mogli ślizgać się na sezonowym lodowisku przy Rynku Staromiejskim już w piątek, ale to w sobotę (15 grudnia) zaplanowano oficjalne otwarcie. Z tej okazji przygotowano masę atrakcji.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 15 grudnia 2018 roku po raz 17. na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa największe gwiazdy polskiej estrady zaśpiewały największe przeboje lidera Republiki. Podczas koncertu duet Tęskno odebrał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Koncert specjalny w toruńskiej Od Nowie to najważniejszy moment...
 • Kultura, Miasto
  Dni Grzegorza Ciechowskiego, Glenn Miller Orchestra i Queen symfonicznie na Jordankach, muzyka renesansowa w katedrze, Krzysztof Krawczyk w Auli UMK, fajans z Delft w Kamienicy pod Gwiazdą, a w Teatrze Horzycy premiera "Dziadka do orzechów" – to tylko wybrane propozycje na nadchodzący weekend w Toruniu.
 • Radni nagrali kolędę
  Kultura, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski i toruńscy radni wystąpili w wyjątkowym filmie – na scenie CKK Jordanki w czapkach Świętego Mikołaja wspólnie zaśpiewali jedną z najpopularniejszych polskich kolęd – „Przybieżeli do Betlejem”. Dobrze znaną kolędę nagrali toruńscy radni wraz z prezydentem Michałem Zaleskim i jego zastępcami w mikołajki. W ten sposób...
 • 18 grudnia na ulice wyjedzie wyjątkowy tramwaj
  Miasto, MZK
  Niezwykły tramwaj kursował będzie po Toruniu od wtorku 18 grudnia 2018 r. Dlaczego niezwykły? Bo świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami. Świąteczny tramwaj linii nr 1 rozpocznie kursowanie w najbliższy wtorek (18 grudnia) ok. godz. 10.10 z pętli przy Olimpijskiej. Będzie pięknie przybrany tysiącami światełek. W pierwszym kursie...
 • Miasto, Sport
  Wielkimi krokami zbliżają się 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu 24-30. marca przyszłego roku. Podczas piątkowej konferencji prasowej w Hotelu Meeting omówiono stan przygotowań do tej prestiżowej imprezy.
 • Na placu Chrapka w Toruniu będzie jaśniej. Wykonawca, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rozpoczął montaż opraw oświetleniowych i uruchamianie oświetlenia.
 • Trwa Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, rozpoczęto montowanie szopki świątecznej, niebawem ruszy sezonowe lodowisko na Rynku Staromiejskim, a torunianie złożą sobie życzenia podczas tradycyjnej Wigilii Miejskiej – Boże Narodzenie coraz bliżej.
 • 15 grudnia 2018 roku w Dworze Artusa odbyła się premiera książki „Obcy astronom”, która zawiera 153 teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Premiera publikacji wydanej w ramach serii „Piosenki na papierze” wydawnictwa Biuro Literackie odbyła się w ramach Dni Grzegorza Ciechowskiego 2018.
 • 7 par małżeńskich obchodziło w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu swoje złote gody. 13 grudnia 2018 r. jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • W piątek 14 grudnia 2018 r. w godzinach popołudniowych wykonawca remontu ulicy Ligi Polskiej udostępni do ruchu po jednym pasie w każdym kierunku.
 • Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej jest kolejnym krokiem do realizacji w Toruniu inwestycji w ramach programu "Mieszkanie Plus". Podpisanie umowy pomiędzy pracownią architektoniczną S.A.M.I Architekci a, a spółką MDR Toruń, z upoważnienia której występował przedstawiciel państwowej spółki PFR Nieruchomości, odbyło się 12 grudnia 2018...
 • 21 grudnia 2018 roku torunianie spotkają się z władzami miasta podczas tradycyjnej wigilii na Rynku Nowomiejskim. Z tej okazji dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.
 • 13 grudnia 2018 roku w sali koncertowej CKK Jordanki koncertem „Ciechowski Symfonicznie” oficjalnie zainaugurowano tegoroczne Dni Grzegorza Ciechowskiego. Pełna widownia oklaskiwała gwiazdy polskiej estrady, które przypomniały największe przeboje lidera Republiki.