www.torun.pl

Nauczyciele odebrali akty mianowania

Miasto
Data publikacji: 19 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

To ostatni etap procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Wcześniej kandydaci odbyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, podczas którego współpracowali z opiekunem, doskonalili swoje umiejętności i kompletowali dokumentację. Po zakończeniu stażu, na podstawie oceny pracy wystawionej przez dyrektora, nauczyciele przystąpili do egzaminu. Dla każdego z wnioskujących ustalono odrębnie skład komisji egzaminacyjnej, która zazwyczaj pracowała w pięcioosobowym składzie: przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły, dwaj eksperci z listy Ministra Edukacji Narodowej oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Torunia pełniący funkcję przewodniczącego komisji egzaminacyjnej. Na wniosek nauczyciela do pracy w komisji zapraszano przedstawiciela związków zawodowych.

19 września ślubowanie złożyło 42 dydaktyków, którzy odebrali akty awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

- Państwa awans odbieramy w Toruniu z oczywistym uznaniem. Bo w mieście kopernikańskim i uniwersyteckim szacunek dla talentu i rozwoju zawodowego nauczycieli jest rzeczą zupełnie naturalną. Dlatego akty awansu na stopień nauczyciela mianowanego przekazujemy Państwu zanim przyjdzie nam także w Toruniu wspólnie świętować w tym roku Dzień Edukacji Narodowej. W ten oto sposób wpisujemy Państwa życiowe, osobiste i zawodowe decyzje w całą toruńską tradycję oświatową. Liczymy na to, że będziecie przez długie lata właśnie w Toruniu wpływać na edukację i wychowanie powierzonych wam uczniów i podopiecznychmówił do zgromadzonych zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Lista nauczycieli, którzy otrzymali akt nadania awansu zawodowego:

1) Paulina Arga

2) Ilona Bichta

3) Marzena Głowińska

4) Ks. Karol Wierzchowski

5) Ks. Kamil Pańkowiec

6) Marta Weber

7) Ewelina Sawicka

8) Natalia Jagusz

9) Anna Teresa Szymkowiak

10) Katarzyna Mokwińska

11) Stanisław Sarnowski

12) Marta Smoleń

13) Agnieszka Urbańska

14) Marta Witkowska

15) Paweł Głaz

16) Wioleta Śmiechowska

17) Adam Węgrzyn

18) Michał Ossowski

19) Monika Szałkowska

20) Magdalena Lewandowska

21) Weronika Anna Gicewicz

22) Piotr Terlecki

23) Agnieszka Szpala

24) Natalia Zielińska

25) Rafał Jankowski

26) Anna Sula

27) Agnieszka Meredyk

28) Agnieszka Czołgowska

29) Marlena Gutkowska-Kowalska

30) Kinga Chmielewska

31) Natalia Zielińska

32) Maciej Dembek

33) Marta Ernest

34) Patrycja Wieczorek

35) Rita Noskowska

36) Iwona Ziółkowska

37) Paulina Kowalska

38) Irena Baldt-Bielawska

39) Karolina Bartkowska

40) Radosław Łukasz Plebanek

41) Lidia Furmańska

42) Ewa Skrzypczak

Po uroczystym wręczeniu aktów i złożeniu ślubowania zgromadzeni wysłuchali krótkiego programu artystycznego podopiecznych zespołów działających w OPP „Dom Harcerza”.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  14 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto całej społeczności szkolnej było idealną okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia dla nauczycieli.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 r. w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Wezmą w nich udział między innymi pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.
 • Miasto
  W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.
 • Miasto
  15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • Miasto
  Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Rozpoczęły się nowe nasadzenia w ramach projektu "Zielona Brama Gotyckiej Starówki". Nowym zagospodarowaniem objęte są skwery w rejonie Muzeum Etnograficznego i CKK Jordanki.
 • 14 października 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Torunia najlepszym pedagogom.
 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „Na torach prawa”, podczas której radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Do 2025 roku w Toruniu ma powstać siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Będzie to wspólna inwestycja Skarbu Państwa i Gminy Miasta Toruń.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 1 października 2019 roku oficjalnie zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Przez dwa tygodnie torunianie mogą wziąć udział w kilkudziesięciu festiwalowych wydarzeniach i przyglądać się rywalizacji 22 młodych skrzypków z 13 krajów.
 • W środę 2 października 2019 r. na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego - Matejki, Kraszewskiego - Moniuszki nie będzie działała sygnalizacja świetlna.