www.torun.pl

Nauczyciele odebrali akty mianowania

Miasto
Data publikacji: 19 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

To ostatni etap procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Wcześniej kandydaci odbyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, podczas którego współpracowali z opiekunem, doskonalili swoje umiejętności i kompletowali dokumentację. Po zakończeniu stażu, na podstawie oceny pracy wystawionej przez dyrektora, nauczyciele przystąpili do egzaminu. Dla każdego z wnioskujących ustalono odrębnie skład komisji egzaminacyjnej, która zazwyczaj pracowała w pięcioosobowym składzie: przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły, dwaj eksperci z listy Ministra Edukacji Narodowej oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Torunia pełniący funkcję przewodniczącego komisji egzaminacyjnej. Na wniosek nauczyciela do pracy w komisji zapraszano przedstawiciela związków zawodowych.

19 września ślubowanie złożyło 42 dydaktyków, którzy odebrali akty awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

- Państwa awans odbieramy w Toruniu z oczywistym uznaniem. Bo w mieście kopernikańskim i uniwersyteckim szacunek dla talentu i rozwoju zawodowego nauczycieli jest rzeczą zupełnie naturalną. Dlatego akty awansu na stopień nauczyciela mianowanego przekazujemy Państwu zanim przyjdzie nam także w Toruniu wspólnie świętować w tym roku Dzień Edukacji Narodowej. W ten oto sposób wpisujemy Państwa życiowe, osobiste i zawodowe decyzje w całą toruńską tradycję oświatową. Liczymy na to, że będziecie przez długie lata właśnie w Toruniu wpływać na edukację i wychowanie powierzonych wam uczniów i podopiecznychmówił do zgromadzonych zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Lista nauczycieli, którzy otrzymali akt nadania awansu zawodowego:

1) Paulina Arga

2) Ilona Bichta

3) Marzena Głowińska

4) Ks. Karol Wierzchowski

5) Ks. Kamil Pańkowiec

6) Marta Weber

7) Ewelina Sawicka

8) Natalia Jagusz

9) Anna Teresa Szymkowiak

10) Katarzyna Mokwińska

11) Stanisław Sarnowski

12) Marta Smoleń

13) Agnieszka Urbańska

14) Marta Witkowska

15) Paweł Głaz

16) Wioleta Śmiechowska

17) Adam Węgrzyn

18) Michał Ossowski

19) Monika Szałkowska

20) Magdalena Lewandowska

21) Weronika Anna Gicewicz

22) Piotr Terlecki

23) Agnieszka Szpala

24) Natalia Zielińska

25) Rafał Jankowski

26) Anna Sula

27) Agnieszka Meredyk

28) Agnieszka Czołgowska

29) Marlena Gutkowska-Kowalska

30) Kinga Chmielewska

31) Natalia Zielińska

32) Maciej Dembek

33) Marta Ernest

34) Patrycja Wieczorek

35) Rita Noskowska

36) Iwona Ziółkowska

37) Paulina Kowalska

38) Irena Baldt-Bielawska

39) Karolina Bartkowska

40) Radosław Łukasz Plebanek

41) Lidia Furmańska

42) Ewa Skrzypczak

Po uroczystym wręczeniu aktów i złożeniu ślubowania zgromadzeni wysłuchali krótkiego programu artystycznego podopiecznych zespołów działających w OPP „Dom Harcerza”.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.