Narodziny dziecka zgłoś przez internet | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Narodziny dziecka zgłoś przez internet

Miasto
Data publikacji: 07 lutego 2023
Autor: Marcin Pryka

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia urodzenia dziecka w USC online z wykorzystaniem e-usługi dostępnej na stronie internetowej www.obywatel.gov.pl.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, fakt narodzin dziecka należy zgłosić w ciągu 21 dni od wystawienia karty urodzenia. Dokument ten jest wystawiany przez upoważnioną osobę, która odebrała poród i przekazywany bezpośrednio ze szpitala do właściwego Urzędu Stanu Cywilnego w ciągu trzech dni od momentu jego wystawienia. Aby zarejestrować dziecko przez internet, ojciec lub matka musi posiadać Profil zaufany lub e-dowód, a następnie na stronie www.obywatel.gov.pl wybrać usługę „Zgłoś urodzenie dziecka” i wypełnić przygotowany formularz. Osoba dokonująca zgłoszenia urodzenia dziecka oświadcza, że jest rodzicem (zgłosić narodziny w tej formie może tylko mama lub tata). Sprawdza poprawność swoich danych oraz wprowadza dane drugiego rodzica. Uzupełnia dane dziecka. Wybiera adres zameldowania dziecka i sposób odbioru dokumentów. Po sprawdzeniu wszystkich informacji zawartych w formularzu, dokument podpisuje Profilem zaufanym.

Dokonując zgłoszenia urodzenia online warto podać swój adres e-mail i numer telefonu, który w szczególnych sytuacjach pomoże kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego skontaktować się z rodzicem, na przykład jeśli potrzebuje dodatkowych wyjaśnień dotyczących brakujących lub błędnie wpisanych danych.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".