Największe Hity Musicali | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Największe Hity Musicali

Data wydarzenia
-
młoda kobieta śpiewająca do mikrofonu, ma szeroko otwarte usta, jasną sukienkę i ciemne włosy, w tle są światła
Opis wydarzenia: 

Wystąpią:

 • Daniel Cebula-Orynicz - wokal
 • Weronika Skalska - wokal
 • Wioleta Malchar-Orynicz - wokal
 • Mieczysław Unger - dyrygent
 • Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie m.in.:

Cabaret – Willkommen, Chicago - All that jazz, Gdybym był bogaty, Cat's – Memory, Mamma Mia, Deszczowa Piosenka, Moulin Rouge - Tango Roxanne, Upiór w Operze.

 

Kto nie chciałby usiąść na widowni jednego z broadwayowskich teatrów i dać porwać się największym musicalowym hitom? Chociaż do słynnej amerykańskiej dzielnicy z Torunia daleko, dzięki Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej i trójce solistów: Danielowi Cebuli-Oryniczowi, Wiolecie Malchar-Orynicz oraz Weronice Skalskiej, do miasta Kopernika zawitają najsłynniejsze musicalowe dzieła i porwą mieszkańców w muzyczną podróż.

Muzycy wykonają najbardziej rozpoznawalne utwory z przedstawień, które zachwyciły słuchaczy na całym świecie. Dwa z nich przeniosą odbiorców do kolorowych i hedonistycznych lat 20. XX wieku. W Berlinie był to okres pełen napięć i sprzeczności, co oddaje piosenka Willkommen, która jest pierwszy utworem z musicalu Cabaret. Atmosferę zadymionych amerykańskich klubów, w których jazz mieszał się z zazdrością i namiętnością, ukazuje natomiast piosenka All that jazz z musicalu Chicago.

 

Razem z muzykami i bohaterem Skrzypka na dachu słuchacze będą mogli zastanowić się nad zaletami posiadania fortuny przy dźwiękach piosenki Gdybym był bogaty. Nostalgicznie nuty i tęsknota za przeszłością pobrzmiewają w jednej z najsłynniejszych musicalowych piosenek Memory Kotów. Drapieżna melodia Tango Roxane z musicalu Moulin Rouge i pełne napięcia utwory z Upiora w Operze zabiorą słuchaczy do Paryża z początków XX wieku: świata artystów, miłości i tajemnicy. Na zwolenników radośniejszych i porywających do tańca melodii będą czekać utwory z musicalu Mamma Mia i Deszczowej Piosenki.

 

Wykonawcy:

Daniel Cebula-Orynicz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak gospel, soul, funk i jazz. Wykłada na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu, ale jego zainteresowanie gospelem zaowocowało prowadzeniem warsztatów w całej Polsce. Może pochwalić się występami z artystami takimi jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska czy Stanisław Soyka. Był także finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland.

Wioleta Malchar-Orynicz jest absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Na scenie występuje od 19. roku życia i wcielała się w wiele postaci, m.in. Marię Magdaleną w Jesus Christ Superstar, Wendli z Przebudzenia wiosny czy Hudel z Skrzypka na dachu. Swoim doświadczeniem dzieli się, prowadząc warsztaty aktorskie i wokalne.

Weronika Skalska odnajduje się zarówno w repertuarze musicalowym, jak i brzmieniach bardziej funkowych, popowych i latynoskich. Koncertowała u boku artystów takich jak Formacja Nieżywych Schabuff i Kasia Cerekwicka. Jest wokalistką w zespole Funkylogic, w którym razem z innymi muzykami tworzy niebanalną muzykę.

 

Koncert odbywa się w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".

Kiedy: 9 sierpnia 2024 r., godz. 19:00

Bilety: 75 zł

Data: 
09.08.2024 19:00
Miejsce: 
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.