Najlepsza klasa jest w Kaszczorku! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Najlepsza klasa jest w Kaszczorku!

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2022
Autor: Małgorzata Litwin

5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

To właśnie ta nieduża, licząca nieco ponad 170 uczniów szkoła z toruńskiego osiedla Kaszczorek sięgnęła w tym roku po zwycięski laur w rywalizacji na średnią ocen w roku szkolnym 2021/2022.

Do najlepszej toruńskiej klasy uczęszcza  19 uczniów – 13 dziewcząt i 6 chłopców. To oni wspólnie wypracowali na koniec roku imponującą średnią 5,42. W nagrodę, zgodnie z toruńską tradycją, świadectwa wręczył szóstoklasistom prezydent Torunia Michał Zaleski – na Rynku Staromiejskim w dniu Święta Miasta 24 czerwca, które w tym roku przypadło ono dokładnie w dniu zakończenia roku szkolnego.

Przed nami primus inter pares, najlepsi z najlepszych! – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.Na ten sukces złożyły się trzy elementy: po pierwsze oni sami –uczennice i uczniowie, którzy chcą i potrafią się uczyć, są zdolni i bardzo zdolni. Po drugie rodzice, którzy dbają, pilnują, starają się zapewnić dobre warunki do uczenia w domu i w szkole oraz często inspirują dzieci do osiągania dobrych wyników. I trzeci, niezbędny element to oczywiście sama szkoła: panie i panowie nauczyciele, wychowawcy i osoby wspomagające, którzy dbają o wysoki poziom kształcenia.

Do najlepszej klasy chodzą:

1. Larysa Anna Bednarek   
2. Maja Anna Błachnio   
3. Jan Jerzy Dejnas vel Denek   
4. Klara Stefania Drojecka   
5. Helena Gadomska    
6. Agata Grendysz    
7. Hanna Zofia Kamińska   
8. Maciej Kamiński   
9. Dawid Mariusz Kochański   
10. Marta Helena Kocińska   
11. Lena Julia Komenda   
12. Hanna Kondej    
13. HannaKrogolewska    
14. Jerzy RafałKuczkowski   
15. MalwinaKwiatkowska    
16. Dominik Sławomir Laskowski   
17. Patryk Młynarczak
18. Oliwia Peda
19. Lena Rybacka

Wychowawczynią najlepszej klasy jest Pani Agnieszka Jackowiak, a dyrektorką szkoły Pani Anna Czarnowska. Obie panie otrzymały od prezydenta bukiety kwiatów. W imieniu uczniów głos zabrała Hania Kondej, która na ręce prezydenta podziękowała miastu za opiekę nad ich szkołą.

Każde z dzieci  otrzymało dyplom, świadectwo oraz upominki: bony na zakupy w Księgarni Empik o wartości 100 zł i torby z materiałami promującymi Toruń. Dodatkowo po uroczystości na uczniów czekało zwiedzanie Zamku Krzyżackiego z przewodnikiem i w goglach VR, gry i zabawy plebejskie oraz słodki poczęstunek.

Ogółem rok szkolny 2021/2022 zakończyło dzis w Toruniu prawie 25 tys. uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, artystycznych i specjalnych oraz 4,5 tys. przedszkolaków w placówkach miejskich. Wśród nich 1028 to dzieci z Ukrainy. Wraz z nimi wakacyjną przerwę rozpoczną nauczyciele (prawie 3500 etatów) i pracownicy administracji i obsługi szkolnej (prawie 1100 etatów).

Wszystkim dzieciom rozpoczynającym wakacje w Toruniu polecamy zaglądanie na stronę miejską torun.pl, gdzie publikujemy zapowiedzi atrakcji na kolejne dni m.in. w informacji o programie akcji "Lato bez nudy".

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.