www.torun.pl

Nagrody za aplikacje mobilne

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 25 czerwca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Dwa projekty stworzone przez studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach przedmiotu „Programowanie zespołowe” otrzymały nagrody finansowe od prezydenta miasta.

Najlepsze projekty w ramach „Programowania zespołowego” zostały nagrodzone już po raz szósty. W tym roku czternastoosobowa komisja uczelniana oceniała projekty, jakie przez cały semestr przygotowywali studenci UMK. 25 czerwca 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski nagrodził najlepiej ocenione aplikacje.

- Te pomysły są bardzo dobre. Rynek jest w tej chwili bardzo otwarty na tak przyszłościowe rozwiązania, bo przecież każdy z nas ma telefon. To dopiero Wasze początki, ale są bardzo obiecujące!gratulował zastępca prezydenta.

Nagroda w wysokości 5 tys. złotych trafiła do twórców aplikacji „Mr Kanapka”. System umożliwiający złożenie zamówienia na produkty spożywcze m.in. kanapki i sałatki zaprojektowali: Mateusz Kłos, Jakub Słowiński, Patryk Święch, Paweł Tomasik i Dawid Ziach pod okiem Agnieszki Uznańskiej.

- To niezależna aplikacja niezwiązania z żadną z sieci komercyjnych. Aby korzystać z serwisu sprzedawca musi opłacić abonament. Uzytkownik zamawia jedzenie pod konkretny adres, musi za nie zapłacić dostarczycielowitłumaczy Agnieszka Uznańska.

Druga nagroda, w wysokości 3 tys. złotych trafiła do: Grzegorza Kapelaka, Arkadiusza Karwasza, Magdaleny Kmiecik, Martina Nasierowskiego, Michała Stegnerskiego i Patryka Wojciechowskiego, którzy pod okiem Michała Burzańskiego opracowali grę edukacyjną „Genio”.

- Nasza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Składa się z ośmiu mini-gier, które mają wspomagać rozwój pamięci i koncentracji. W aplikacji umieściliśmy także moduł rozszerzonej rzeczywistości – Maskotkę, która jest przewodnikiem po wszystkich grachwyjaśnia Michał Stegnerski.

Oba systemy nie są jeszcze dostępne w Sklepie Play i App Store – ich twórcy sprawdzają zapisy licencji, aby jak najszybciej umożliwić użytkownikom Androidów i iOS pobranie aplikacji.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Kultura, Miasto
  8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • 14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.
 • 14 grudnia 2019 roku, podczas 18. Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego wręczono Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia. Odebrał ją Ralph Kaminski. Koncert w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa był punktwm kulminacyjnym 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.