www.torun.pl

Nagrody za aplikacje mobilne

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 25 czerwca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Dwa projekty stworzone przez studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach przedmiotu „Programowanie zespołowe” otrzymały nagrody finansowe od prezydenta miasta.

Najlepsze projekty w ramach „Programowania zespołowego” zostały nagrodzone już po raz szósty. W tym roku czternastoosobowa komisja uczelniana oceniała projekty, jakie przez cały semestr przygotowywali studenci UMK. 25 czerwca 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski nagrodził najlepiej ocenione aplikacje.

- Te pomysły są bardzo dobre. Rynek jest w tej chwili bardzo otwarty na tak przyszłościowe rozwiązania, bo przecież każdy z nas ma telefon. To dopiero Wasze początki, ale są bardzo obiecujące!gratulował zastępca prezydenta.

Nagroda w wysokości 5 tys. złotych trafiła do twórców aplikacji „Mr Kanapka”. System umożliwiający złożenie zamówienia na produkty spożywcze m.in. kanapki i sałatki zaprojektowali: Mateusz Kłos, Jakub Słowiński, Patryk Święch, Paweł Tomasik i Dawid Ziach pod okiem Agnieszki Uznańskiej.

- To niezależna aplikacja niezwiązania z żadną z sieci komercyjnych. Aby korzystać z serwisu sprzedawca musi opłacić abonament. Uzytkownik zamawia jedzenie pod konkretny adres, musi za nie zapłacić dostarczycielowitłumaczy Agnieszka Uznańska.

Druga nagroda, w wysokości 3 tys. złotych trafiła do: Grzegorza Kapelaka, Arkadiusza Karwasza, Magdaleny Kmiecik, Martina Nasierowskiego, Michała Stegnerskiego i Patryka Wojciechowskiego, którzy pod okiem Michała Burzańskiego opracowali grę edukacyjną „Genio”.

- Nasza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Składa się z ośmiu mini-gier, które mają wspomagać rozwój pamięci i koncentracji. W aplikacji umieściliśmy także moduł rozszerzonej rzeczywistości – Maskotkę, która jest przewodnikiem po wszystkich grachwyjaśnia Michał Stegnerski.

Oba systemy nie są jeszcze dostępne w Sklepie Play i App Store – ich twórcy sprawdzają zapisy licencji, aby jak najszybciej umożliwić użytkownikom Androidów i iOS pobranie aplikacji.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.