www.torun.pl

Nagrody prezydenta za 2018 r. - zgłoś kandydaturę

Miasto
Data publikacji: 18 marca 2019
Autor: Maria Wesoła

Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.

W tym roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski wręczy nagrody po raz 24. Do tej pory uhonorowano nimi 243 laureatów. Wyróżnienie może być przyznane osobom, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i jego mieszkańcom lub promują Toruń w kraju i poza jego granicami. Nagrody mają charakter indywidualny i mogą być przyznawane osobom fizycznym raz w roku za szczególne osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym lub za całokształt działalności.

Nagrody o charakterze finansowym mogą zostać przyznane w 13 kategoriach:

 1. Przedsiębiorczość i ekonomia społeczna
 2. Innowacyjne metody stosowane w edukacji dzieci i młodzieży
 3. Nauka
 4. Ochrona zdrowia
 5. Wydarzenie kulturalne
 6. Człowiek kultury
 7. Ochrona dziedzictwa narodowego: w tym ochrona zabytków, pielęgnacja tradycji, upamiętnianie historycznych wydarzeń, miejsc oraz postaci
 8. Promocja miasta
 9. Sport
 10. Wydarzenie sportowe
 11. Postawa obywatelska lub ofiarność
 12. Ochrona środowiska naturalnego
 13. Turystyka: atrakcje, gastronomia, hotele

Wnioski z kandydaturami i ich uzasadnieniem można zgłaszać do 2 maja 2019 roku. Kandydatury do Nagrody mogą być zgłaszane przez: Prezydenta oraz jego zastępców,radnych Rady Miasta Torunia, działy Urzędu Miasta Torunia oraz jednostki organizacyjne Gminy Miasta Toruń, firmy, instytucje, organizacje oraz podmioty ekonomii społecznej, co najmniej pięćdziesięcioosobową grupę mieszkańców Torunia (wymagana lista z nazwiskami, numerami PESEL i własnoręcznymi podpisami wnioskujących).

Do pobrania:


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.