www.torun.pl

Nagrody prezydenta za 2018 r. - zgłoś kandydaturę

Miasto
Data publikacji: 18 marca 2019
Autor: Maria Wesoła

Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.

W tym roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski wręczy nagrody po raz 24. Do tej pory uhonorowano nimi 243 laureatów. Wyróżnienie może być przyznane osobom, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i jego mieszkańcom lub promują Toruń w kraju i poza jego granicami. Nagrody mają charakter indywidualny i mogą być przyznawane osobom fizycznym raz w roku za szczególne osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym lub za całokształt działalności.

Nagrody o charakterze finansowym mogą zostać przyznane w 13 kategoriach:

 1. Przedsiębiorczość i ekonomia społeczna
 2. Innowacyjne metody stosowane w edukacji dzieci i młodzieży
 3. Nauka
 4. Ochrona zdrowia
 5. Wydarzenie kulturalne
 6. Człowiek kultury
 7. Ochrona dziedzictwa narodowego: w tym ochrona zabytków, pielęgnacja tradycji, upamiętnianie historycznych wydarzeń, miejsc oraz postaci
 8. Promocja miasta
 9. Sport
 10. Wydarzenie sportowe
 11. Postawa obywatelska lub ofiarność
 12. Ochrona środowiska naturalnego
 13. Turystyka: atrakcje, gastronomia, hotele

Wnioski z kandydaturami i ich uzasadnieniem można zgłaszać do 2 maja 2019 roku. Kandydatury do Nagrody mogą być zgłaszane przez: Prezydenta oraz jego zastępców,radnych Rady Miasta Torunia, działy Urzędu Miasta Torunia oraz jednostki organizacyjne Gminy Miasta Toruń, firmy, instytucje, organizacje oraz podmioty ekonomii społecznej, co najmniej pięćdziesięcioosobową grupę mieszkańców Torunia (wymagana lista z nazwiskami, numerami PESEL i własnoręcznymi podpisami wnioskujących).

Do pobrania:


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.