Nagrody Marszałka Województwa rozdane | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nagrody Marszałka Województwa rozdane

Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

12 czerwca 2024 r. w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się XXIV Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie wydarzenia przyznano 27 nagród, 54 wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Nagrodę Marszałka Województwa w dziedzinie gospodarki otrzymały dwie firmy - SOCHA Signage z Brodnicy i Cilium Engineering Sp. z.o.o. z Torunia. Nagrodę w kategorii fundusze unijne odebrały Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. zo.o., natomiast w kategorii innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich - Stowarzyszenie Integracja i Współpraca w Toruniu oraz Bydgoskie Centrum Sportu.

Roman Wiatrowski, prezes zarządu Związku Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych (ZPDiWR) został laureatem nagrody w kategorii rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Kolejne dwie firmy: Holcim Polska SA, Cementownia Kujawy i Stiegelmeyer Sp. z o.o. z Grubna (gm. Stolno, pow. chełmiński) to z kolei laureaci nagrody w kategorii ochrona środowiska naturalnego.

Marszałek Piotr Całbecki wyróżnił dr hab. dr n. wet. Pawła Kordowitzki, prof. UMK i dr n. med. Adama Kowalewskiego z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy nagrodami w kategorii nauka, badania naukowe i postęp techniczny oraz Dorotę Gołębiewską, kierownik Pracowni Informacji i Promocji w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku i Tomasza Izajasza, kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, nauczyciela w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy w kategorii edukacja.

Mjr Dominik Sierzputowski (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Bydgoszcz), Sławomir Wierzcholski (muzyk, Toruń), Krzysztof Iwaneczko (wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy) oraz Anna Zglińska i Szymon Spandowski, społeczni opiekunowie zabytków z Torunia to laureaci nagrody w kategorii kultura, Dominika Putto (kajakarka, zawodniczka klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe), Helena Wiśniewska (kajakarka, zawodniczka klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe) i Mateusz Biskup (wioślarz, zawodnik Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego „Bydgostia”) - w kategorii sport, a Przemysław Kozłowski, artysta rzeźbiarz ze Słupowa (gmina Sicienko, powiat bydgoski) i Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska - w kategorii promocja województwa.

Nagrodę za działalność społeczną i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka otrzymał Dominik Romiński, prezes stowarzyszenia Kierunek Zdrowie, nagrodę w kategorii budowa społeczeństwa obywatelskiego - Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” w Bydgoszczy, w kategorii ochrona zdrowia: Maciej Harat, dr hab. nauk medycznych i nauk o zdrowiu, koordynator Zakładu Neuroonkologii i Radiochirurgii w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy oraz Piotr Hubert, członek Okręgowej Rady Lekarskiej, Prezes Honorowy Kujawsko Pomorskiej Izby Lekarskiej w Toruniu.

Nagrodę za całokształt działalności odebrały w tym roku dwie instytucje kulturalne: toruńska Galeria Rusz w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wyróżnienie specjalne wręczono Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczelnia otrzymała je za utworzenie Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, jednego z najnowocześniejszych w kraju ośrodków konserwacji zabytków.

– Ta gala to dowód na to, że dobrze wykorzystaliśmy dwadzieścia pięć lat istnienia naszego województwa. Zbudowaliśmy w tym czasie region, który mimo swojej kulturowej różnorodności, jest jednością, pełną wzajemnego zrozumienia - podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych >>>TUTAJ<<<

Źródło informacji: kujawsko-pomorskie.pl

Fot.: © UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.