Nagrody dla nauczycieli | www.torun.pl

Nagrody dla nauczycieli

Miasto
Data publikacji: 14 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i jego zastępca Zbigniew Fiderewicz wraz z nagrodzonymi dyrektorami szkół

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2021 r. w Dworze Artusa odbyła się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom toruńskich szkół.

- W Toruniu nie mamy wątpliwości, że ci, którzy uczą i wychowują młode pokolenie w czasie pandemii, służą dobru najważniejszemu. Nie tylko pomnażają mądrość i szacunek dla wiedzy, ale zapewniają dzieciom i nastolatkom z Torunia w miarę normalne dorastanie. Jeśli myślimy dziś zatem o charakterze nauczycielskiej pracy i przesłaniu, jakie niesie ta doroczna miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, to z pewnością dojdziemy do prostego wniosku, że toruńskie szkoły spisały się w tym czasie na medal. Zawdzięczamy to ofiarnej pracy naszych nauczycieli, w tym bohaterek i bohaterów naszej galimówił prezydent Michał Zaleski podczas uroczystości w Dworze Artusa. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kuratorium, samorządu oraz placówek edukacyjnych.

W roku szkolnym 2021/2022 w toruńskich szkołach i przedszkolach pracuje 3428 osób, wspieranych przez ponad 1080 pracowników administracji. Prezydent Michał Zaleski postanowił nagrodzić 101 nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz jednostek oświatowych. W tym gronie znalazło się także 8 dyrektorów szkół i 5 wicedyrektorów. Wśród wyróżnionych są osoby grona pedagogicznego Zespołu Szkół Muzycznych, jednak w związku z trwającymi właśnie obchodami 100-lecia szkoły, nagrody dla nich wręczone zostaną podczas uroczystego posiedzenia rady pedagogicznej szkoły. - Wszystkim tegorocznym laureatkom i laureatom miejskich nagród edukacyjnych chcę bardzo podziękować za nadzwyczaj skuteczną pracę. Podziwiamy Państwa pomysłowość, determinację, cierpliwość i pozytywny wpływ na swoich uczniów – zwrócił się do wyróżnionych prezydent.

>>> Przejdź do listy nagrodzonych nauczycieli

Podczas gali listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Torunia otrzymało także dwoje nauczycieli – laureatów konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Są to Alicja Golon, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu, wyróżniona w Konkursie „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 2021” oraz Marek Grzywna, który uzyskał tytuł finalisty prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel jutr@”.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Dynie na pl. Rapackiego
  Eko, Miasto
  Spacerujący w okolicach starówki dostrzegą w kilku miejscach okazałe dynie. W ten sposób Toruń oswaja jesienny czas.
 • Drzewo zwalone na nagrobki w nocy z 21/22 października 2021 r. na cmentarzu św. Jerzego, fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Uszkodzone i zerwane dachy oraz linie energetyczne, powalone drzewa i spadające konary to skutki wichur, które przechodzą przez nasz region.
 • Na zdjęciu prezes Stowarzyszenia Wędka Wojciech Przybysz odbiera sakwę z monetami z rąk prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Wrzucane na szczęście do Strugi Toruńskiej monety wyłowione zostały dzisiaj, 22 października 2021 r. przez grupę dzieci z Torunia, Poznania, Koszalina i Wrocławia. Strzeżony przez Smoka przy ul. Przedzamcze skarb przekazany zostanie Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży Wędka.
 • Na zdjęciu:Samochody parkujące przy chodniu wzdłuż cmentarza św. Jerzego
  Drogi, Miasto
  W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie inna organizacja ruchu, umożliwiająca dojechanie do toruńskich cmentarzy i zaparkowanie w ich pobliżu.
 • nagrobek rodziny Langraf
  Miasto
  Po raz dziewiętnasty 1 listopada 2021 r. Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Miłośników Torunia organizują kwestę na cmentarzu św. Jerzego. W tym roku celem zbiórki jest odnowa zabytkowego nagrobka rodziny Landgraf.
 • baner wydarzenia
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu po raz kolejny zostało regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem projektu jest promocja świadomego kształtowania ścieżki kariery, próbowania własnych sił w biznesie, racjonalnego i odpowiedzialnego rozwijania firmy. Znamy już pierwsze wydarzenia tegorocznego projektu, o kolejnych...
 • „Czas solidarności” – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się 25-26 października 2021. Aby bezpiecznie kontynuować Festiwal nawet w czasie pandemii COVID-19, impreza przyjmie charakter hybrydowy.
 • W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...