Nadanie aktów mianowania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nadanie aktów mianowania

Miasto
Data publikacji: 21 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdje ciu: grupa nauczycieli z aktami mianowania i prezydentem Michałem Zaleskim

55 nauczycieli toruńskich szkół i przedszkoli odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się 21 września 2022 r. w auli Młodzieżowego Domu Kultury.

„Ślubuję rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" – tak brzmią słowa roty, które wypowiedziało 55 nauczycielek i nauczycieli podczas uroczystości nadania im aktów mianowania. Dokumenty potwierdzające uzyskanie tytułu nauczyciela mianowanego wręczali prezydent Michał Zaleski i wicekuratorka oświaty Maria Mazurkiewicz.

Pięćdziesięciu trzech z mianowanych nauczycieli zdało egzamin przed komisją powołaną przez Prezydenta Miasta Torunia, a wcześniej odbyło staż trwający 2 lata i 9 miesięcy. Z kolei 2 nauczycieli posiada stopień naukowy doktora, a zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciele akademiccy  posiadający stopień naukowy doktora oraz legitymujący się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole wyższej, uzyskują stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa. Uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego wiąże się z gratyfikacją finansową - podwyżką pensji.

>>> Lista nauczycieli mianowanych

- Serdecznie gratuluję wszystkich inicjatyw i wysiłków podjętych przez Państwa podczas trzyletniego stażu. Został on zwieńczony podczas tegorocznych wakacji zdanymi egzaminami i wcześniejszym uzyskaniem pozytywnych opinii dyrektorów Państwa placówek. Wierzę, że tak pozytywnie ocenione wejście na ścieżkę nauczycielskiej pracy będzie skłaniało Państwa do stałego rozwoju, gorliwego uczenia się i podnoszenia w ten sposób poziomu nauczania toruńskich szkół i przedszkoli. W Toruniu jesteśmy dumni, że on i tak znacząco wykracza ponad krajową średnią. Ale praca z dziećmi i młodzieżą to przecież nigdy niekończące się kształtowanie nowych pokoleń. I jednocześnie wspaniały znak naszego miastapowiedział prezydent Michał Zaleski.

Na zakończenie uroczystości wręczenia aktów mianowania nauczycielom goście wysłuchali programu poetycko-muzycznego w wykonaniu uczestników zajęć MDK Toruń oraz MDK nr 5 w Bydgoszczy.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.