Nabór na dyrektora WOL | www.torun.pl

Nabór na dyrektora WOL

Miasto
Data publikacji: 14 czerwca 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Herb miasta Torunia z aniołem

Prezydent Miasta Torunia ogłasza publiczny nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia. Termin składania ofert upływa 25 czerwca 2021 r.

Kandydaci muszą posiadać wykształcenie wyższe II stopnia z zakresu bezpieczeństwa publicznego lub obronności lub zarządzania kryzysowego albo wykształcenie wyższe II stopnia oraz studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego lub zarządzania kryzysowego, a także mieć co najmniej 8-letni staż pracy w jednostkach związanych z zarządzaniem kryzysowym, obronnością lub bezpieczeństwem publicznym, w tym minimum 4-letni na stanowisku kierowniczym. Muszą też legitymować poświadczeniem bezpieczeństwa uprawniającym do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "tajne".

Do zadań dyrektora należy m.in.: kierowanie pracą Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia, w tym Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego: inicjowanie i koordynowanie działań związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, nadzór nad realizacją zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym, obroną cywilną i obronnością kraju oraz współpraca ze służbami porządkowymi (policja, straż pożarna, służba więzienna), wojskiem oraz Krajową Administracją Skarbową, sprawowanie nadzoru nad Strażą Miejską w Toruniu. Inne obowiązki to m.in. nadzór nad zamówieniami publicznymi przeprowadzanymi przez wydział, pozyskiwanie środków finansowych ze źródeł zewnętrznych i przygotowywanie aktów prawnych związanych z zakresem pracy wydziału.

Ofertę należy złożyć albo przesłać przesyłką pocztową lub kurierską do 25 czerwca 2021 r. w godzinach pracy Urzędu Miasta Torunia - w zamkniętych kopertach na adres:

Biuro Kadr i Płac Urzędu Miasta Torunia
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń

z dopiskiem: BKP.210.8.2021, publiczny nabór ofert na kierownicze stanowisko w WOL. Za datę złożenia oferty uważa się datę wpływu przesyłki do Urzędu Miasta Torunia.

Przejdź do pełnej treści ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej UMT

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.