www.torun.pl

Nabór do szkółki regatowej

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 września 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Toruński Klub Żeglarski ogłasza nabór dzieci do szkółki regatowej. Baza treningowa klubu znajduje się w Zalesiu nad Jeziorem Chełmżyńskim.

Toruński Klub Żeglarski dysponuje specjalistycznym sprzętem asekuracyjnym umożliwiającym prowadzenie treningów i zabezpieczenie zawodników na regatach na wszystkich akwenach w Polsce. Treningi w klubie prowadzone są pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Klub szkoli dzieci i młodzież w klasie Optimist i Laser. Szkolenia na wodzie odbywają się w sezonie startowym w sobotę i w niedzielę, w godz. 10:00-14:00.

Dodatkowo w sezonie letnim klub organizuje kilkudniowe zgrupowania w kraju, a w zimę zagraniczne zgrupowania (np. Hiszpania, Włochy, Chorwacja). W okresie jesienno-zimowym prowadzone są zajęcia na basenie i sali gimnastycznej oraz zajęcia z teorii.

Zawodnicy TKŻ uczestniczą w licznych zawodach, regatach na poziomie regionalnym, ogólnopolskim a najlepsi międzynarodowym. TKŻ pochwalić się może licznymi sukcesami w ogólnopolskich regatach w kategorii seniorów, młodzików i juniorów. Zawodnicy są powoływani do Narodowej Kadry Juniorów. Celem klubu jest propagowanie i uprawianie sportu oraz turystyki żeglarskiej.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zachęca młodych torunian do skorzystania z oferty.

Więcej informacji na stronie internetowej klubu – link.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto, Sport
  21 września 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbył się mecz pomiędzy przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie a samorządowcami. Po serii rzutów karnych zwycięstwo odniosła drużyna MOPR-u.
 • Miasto
  W sobotę 21 września 2019 r. na Rynku Nowomiejskim odbył się festyn z okazji finału ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.
 • Miasto, MZK
  W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w dniu 21 września 2019 roku odbył się festyn rodzinny w zajezdni tramwajowej MZK przy ul. Sienkiewicza.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Od 30 lat z Hameenlinną i od 10 lat z Novem mestem współpracuje Toruń na zasadzie partnerstwa miast. W dniu 21 września 2019 roku w Dworze Artusa odbył się uroczysty jubileusz współpracy z tymi miastami.
 • W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • Gmina Miasta Toruń sfinansuje szczepienia przeciw grypie mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65. rok życia. Program wystartuje za kilka tygodni.
 • 22 września 2019 roku na terenie stacji pomp wodociągowych „Stare Bielany” odbędzie się Święto Chełmińskiego Przedmieścia. Osiedlowy festyn ma łączyć historię i tradycję okręgu z nowoczesnymi formami spędzania czasu wolnego.
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".