www.torun.pl

Na sportowo dla niepodległości

Sport
Data publikacji: 08 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

Nadchodzący, długi weekend obfituje w Toruniu w wiele wydarzeń sportowych, odbywających się dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do kibicowania!

W piątek 8 listopada 2019 r. uczniowie toruńskich szkół wezmą udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody zostaną rozegrane w lasku „Rudelka” obok Areny Toruń przy ul. Bema w Toruniu. Początek imprezy o godz. 11:00. Pierwsi wystartują uczestnicy Licealiady, następnie Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci. Zwycięskie szkoły otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy i medale, a najlepsza szkoła w ramach Igrzysk Dzieci, w kategorii chłopców i dziewcząt, otrzyma puchar pamięci Henryka Polakowskiego - zasłużonego działacza i trenera Lekkiej Atletyki.

Z kolei 9 listopada zapraszamy kibiców na ogólnopolskie zawody pływackie „Pływam Na Medal" na pływalni Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W rywalizacji weźmie udział blisko 600 zawodników z całej Polski, z roczników 2006-2011. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Ósemka. Początek o godz. 9:15, oficjalne otwarcie o godz. 12:00, a zakończenie o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Również w sobotę 9 listopada w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Warszawskiej odbędzie się Ogólnopolski Turniej Floretowy Dzieci z Okazji Święta Niepodległości Drimer Cup 2019. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy 35-Bielawy. To już trzecia edycja turnieju dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, dzieci i zuch. Od godziny 9:00 potrwają eliminacje we florecie dziewcząt i chłopców. O godzinie 11:30 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju, natomiast o godzinie 18:00 rozpoczną się turnieje finałowe. Wstęp wolny.

Tego samego dnia na trasę wyrusza także uczestnicy kolejnej, trzeciej edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/2020, organizowanych przez Stowarzyszenie Run To Run. W wydarzeniu weźmie udział blisko 450 osób z całej Polski. Zawodnicy startują na dwóch dystansach: sztafeta 4 x 5km i 5 km (jedna trasa biegu). Start i meta znajdować się będą przy Przystani Toruń (ul. Popiełuszki 1-3). Start o godz. 11:00, biegaczy obowiązuje limit czasu 50 minut. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal (medale z poszczególnych edycji utworzą panoramę Torunia; w trzeciej edycji na medalu widnieje wizerunek Stefana Łaszewskiego, czyli pierwszego wojewody pomorskiego II RP).

Fot. Adam Zakrzewski

Toruń - Europejskie Miasto Sportu 2019 zaprasza do kibicowania!

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.