Na pomoc szpitalom | www.torun.pl

Na pomoc szpitalom | www.torun.pl

Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Wsparcie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, w tym szpitali toruńskich – to cel grupy działającej z ramienia Ogólnopolskiej Rezerwy dla Szpitali.

Grupa działająca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego powstała 19 marca 2020 r. - https://www.facebook.com/groups/RezerwaKujPom/

Jej działania mają na celu wsparcie toruńskich i okolicznych szpitali (także Grudziądz) w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, poprzez zakup lub zbiórkę środków ochronnych - maseczek, przyłbic, gogli, kombinezonów, kremów do rąk etc. W ramach tego przedsięwzięcia szyte są maseczki ochronne, a w planach jest także szycie fartuchów i kombinezonów. Do tej pory udało nam się już zrobić kilkanaście paczek dla szpitali w całym województwie.

Grupa działa non profit w porozumieniu z dyrekcją szpitali. Współpracuje z kilkoma firmami, fundacją Lex Lupus oraz z ratownikami i personelem szpitala, którzy pomagają w dostarczeniu paczek na oddziały.

Do tej pory kujawsko-pomorska grupa  zebrała ponad 17 tys. złotych i zakupiła: 416 szt. kombinezonów, 152 szt. gogli i okularów, 216 szt. fartuchów, 100 szt. czepków, 100 l płynu do dezynfekcji rąk oraz materiały do tworzenia maseczek. Od darczyńców zaś otrzymała takie środki, jak kremy do rąk, rękawiczki nitrylowe, fartuchy jednorazowe, kombinezony itp.

Obecnie dla personelu medycznego trwa zbiórka: rękawiczek, czepków, ochraniaczy na buty, kombinezonów, a także czajników, nebulizatorów, mikrofalówek oraz kawy, herbaty, wody, suchych przekąsek itp.

Jak można pomóc?
 - udostępnić w social media informacje o inicjatywie
 - zachęcić innych - pracowników, rodzinę do promowania naszej inicjatywy
- wesprzeć personel medyczny ww. produktami
- przekazać choćby drobną sumę na zrzutkę, z której kupujemy materiały, rękawiczki, kombinezony, gogle etc.
 
ZRZUTKA - https://zrzutka.pl/ns7sc2
GRUPA WSPARCIA -  https://www.facebook.com/groups/RezerwaKujPom/
PRODUKCJA 3D a także  produkcja domowa przyłbic https://www.facebook.com/groups/DrukPrzylbicKujPom/ (jak dotąd zostały wydane 432 sztuki)


Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.