Na 10. urodziny NADA idzie w plener! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Na 10. urodziny NADA idzie w plener!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 06 czerwca 2024
Autor: Paula Gałązka
Na 10. urodziny NADA idzie w plener!

W tym roku Festiwal NADA świętuje swoje 10. urodziny. Organizatorzy zapowiedzieli zmiany i wyjście w plener!

Festiwal NADA to od lat unikatowe wydarzenie w skali Torunia, za główny cel stawiające sobie prezentacje nowych nurtów muzycznych i ich popularyzację, poprzez dotarcie do szerokiego grona odbiorców. W trakcie dziewięciu edycji, na kilku toruńskich scenach pojawiali się światowej sławy kompozytorzy muzyki neoklasycznej, najbardziej doceniani przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej i debiutanci stojący u progu coraz ciekawszych karier. Program imprezy zawsze urozmaica szereg wydarzeń towarzyszących jak wystawy, panele dyskusyjne czy giełda płyt winylowych. Co przyniesie jubileuszowa, dziesiąta edycja?

Znamy datę i nową lokalizację festiwalu!

Do tej pory koncerty festiwalowe odbywały się w różnych, często nieoczywistych lokalizacjach. Wśród nich znalazły się m.in. Centrum Jordanki, Centrum Kultury Dwór Artusa, Centrum Sztuki Współczesnej, budynek Fundacji Tumult czy kultowy klub NRD. Największą zmianą w 2024 będzie plenerowa formuła i nowa lokalizacja imprezy. 10. edycja NADA Festiwalu odbędzie się na terenie Centrum Targowego PARK (Szosa Bydgoska 3) w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Miejskiego! W weekend w Toruniu 30-31 sierpnia 2024 r. wystąpi kilkunastu artystów, a zwieńczeniem każdego dnia będą aftery w przestrzeni zaaranżowanej specjalnie na tę okazję.

Kto zagra?

Na pierwsze ogłoszenia artystów przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dni, ale już dziś organizatorzy zapowiadają, że nie zabraknie najpopularniejszych postaci polskiej sceny.

- Nowa, plenerowa formuła wymaga od nas na pewno dużych nazwisk i one się pojawią. Przede wszystkim zależało nam jednak na utrzymaniu różnorodności gatunkowej, dlatego nadal dużo przestrzeni w line-upie wygospodarowaliśmy dla projektów hip-hopowych, jazzu i szeroko pojętej alternatywy. Nocną część festiwalu wypełni muzyka elektroniczna, a przestrzeń, w której zostanie ona zaprezentowana, pozwoli na unikatowe klubowe doznania - zapowiada Krzysztof Wachowiak, prezes fundacji Nie.Art.

Oprócz koncertów i klubowych afterów nie zabraknie wydarzeń towarzyszących i  atrakcji dodatkowych jak strefa rozrywek dla najmłodszych czy zlot Food Trucków.

Seniorzy wchodzą za darmo!

Pierwsze artystów poznamy już 12 czerwca 2024 r.. Dziś za to rusza przedsprzedaż biletów. Najtańsza pula biletów „Early Birds” dostępna jest na stronie www.goingapp.pl. Organizatorzy przygotowali również specjalną pulę biletów dla seniorów. Osoby powyżej 66. roku życia wejdą na festiwal za darmo.

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.