Muzyka wkomponowana w architekturę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Muzyka wkomponowana w architekturę

Kultura, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu dyrygent kieruje orkiestrą

Muzyka klasyczna w zabytkowych i nowoczesnych wnętrzach Torunia – 24 czerwca 2022 r. rozpoczyna się 26. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. W tym roku z szesnastoma wydarzeniami gościć będziemy w Dworze Artusa, Ratuszu Staromiejskim, kościołach św. Jakuba, św. Szczepana i Ducha Świętego oraz w CKK Jordanki, a z czterema w przestrzeni online.

Zaproszeni wykonawcy tegorocznej edycji festiwalu to muzycy najwyższej klasy, a także artyści młodego pokolenia, laureaci konkursów muzycznych. W ramach wydarzenia odbędą się koncerty symfoniczne, kameralne, rozrywkowe oraz koncerty z prelekcją. Na zaproszenie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej przyjadą artyści z Hiszpanii, Korei Południowej, Finlandii i Litwy.

Program festiwalu obejmuje pięć koncertów z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, prezentującej zarówno wielkie przeboje muzyki klasycznej (dzieła J.S. Bacha, W.A. Mozarta, L. van Beethovena, G. Bizeta, E. Griega), jak i rozrywkowej (muzyka filmowa Złotej Ery Hollywood, muzyka bałkańska i klezmerska z zespołem Klezmafour, polska muzyka rozrywkowa m.in. A. Zauchy, Z. Wodeckiego, G. Ciechowskiego, zespołu Perfect, Kombi). Dzieła muzyki kameralnej zaprezentują Aleksandra Kuls i Marcin Koziak (laureaci III nagrody II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej), Bartłomiej Fraś, Julianna Vinci, Grzegorz Niemczuk oraz zespół Quatuor Europa. Polską muzykę rozrywkową w jej lirycznej odsłonie przedstawią wokalistka Iza Połońska z towarzyszeniem Bogdana Hołowni, a w energetycznej odsłonie zespół Infected. Wybrane standardy jazzowe z kolei zagrają muzycy z Pohjantie Junior Big Band z Finlandii. Tradycyjnie odbędą się również dwa koncerty organowe z prelekcją. Nowością będą cztery panele online.


PROGRAM

26. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura 2022

Kliknij w obraz, aby przejść do programu.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.