Muzyczny Tramwaj Probaltiki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Muzyczny Tramwaj Probaltiki

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 kwietnia 2022
Autor: Magdalena Kujawa
Na zdjęciu: w tramwaju wokalistka śpiewa, jeden muzyk gra na kontrabasie, drugi na pianinie

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja we wtorek na tory wyruszy Muzyczny Tramwaj Probaltiki. Od godz. 12:17 z pętli Uniwersytet tramwajem nr 1  podróżować będą artyści, którzy wykonają koncert dla pasażerów MZK. W programie same przeboje.

Kolejny raz Miejski Zakład Komunikacji włącza się w festiwal, oferując muzykom jeden ze swoich pojazdów. Dzięki temu pasażerowie mogą nie tylko sprawnie przemieścić się po mieście, ale również posłuchać pięknych melodii. Wydarzenie odbywa się w ramach 29. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica, który trwać będzie w Toruniu między 1 a 28 maja 2022 r. W tym czasie odbędzie się sześć koncertów z udziałem muzyków z krajów położonych nad Bałtykiem.

W zaplanowanym w nietypowej scenerii koncercie 3 maja wystąpią: Magdalena Cysewska – śpiew, Michał Hajduczenia – kontrabas, śpiew, Robert Matusiak – fortepian oraz Mateusz Szwankowski – klarnet, skrzypce. W programie znajdą się piosenki Kazimierza Srockiego, Henryka Warsa, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego oraz pieśni patriotyczne.

Aby zrobić sobie apetyt na ten koncert, można obejrzeć na kanale YouTube film zarejestrowany podczas podobnego wydarzenia sprzed dwóch lat, z udziałem tych samych wykonawców – kliknij, aby obejrzeć film.

Więcej na temat festiwalu Probaltica – przejdź do strony.

Uwaga! Muzyczny tramwaj jeździć będzie zgodnie z rozkładem, zatem aby posłuchać koncertu, należy skasować bilet.

Rozkład jazdy Muzycznego Tramwaju Probaltiki:

Fot. archiwum organizatorów Festiwalu


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.