www.torun.pl

Monitoring w nagrodę

Miasto
Data publikacji: 28 listopada 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Szkoła Podstawowa nr 31 i Szkoła Podstawowa nr 23 zwyciężyły w konkursie „Bezpieczna szkoła 2019”. W nagrodę w obu placówkach zamontowany zostanie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Konkurs „Bezpieczna szkoła 2019” organizowała firma Eltrox. Wzięły w nim udział toruńskie szkoły podstawowe, które walczyły o cenną nagrodę – nowoczesny system monitoringu.

- Gratuluję pomysłodawcom tej akcji. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej jest bardzo istotne dla władz miasta. W placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń uczy się ponad 30 tys. uczniów. Z myślą o ich bezpieczeństwie realizujemy wiele zadań profilaktycznych i edukacyjnych. Nie ma w Toruniu szkoły, która nie korzysta z monitoringu, ale ten nowoczesny sprzęt, który otrzymają zwycięzcy, pozwoli udoskonalić istniejący systemmówił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Konkurs do tej pory odbył się w Gorzowie Wielkopolskim (pierwsza edycja) oraz w Toruniu, Łodzi i Koszalinie. W naszym mieście cieszył się on największą popularnością – w głosowaniu na oficjalnym profilu akcji na Facebooku wzięło udział prawie 20 tys. internautów!

- Popularność tego konkursu w Toruniu bardzo nas cieszy. Zależy nam na bezpieczeństwie i edukacji naszych dzieci. Zgodnie z regulaminem zwyciężyć powinna jedna szkoła, ale rywalizacja była tak zacięta, że postanowiliśmy przyznać dwie równorzędne nagrodywyjaśnia Krzysztof Szczechowski z firmy Eltrox.

Najwięcej głosów otrzymała Szkoła Podstawowa nr 31.

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Bardzo zaangażowali się przede wszystkim rodzice, którzy zachęcali do głosowania na Facebooku. W naszej szkole funkcjonują klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dbanie o ich bezpieczeństwo jest bardzo wymagające. Nowoczesny monitoring cyfrowy pomoże nam o nie zadbaćprzyznaje Anna Barwik zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31.

Nagrodę otrzyma także SP nr 23, która w głosowaniu internautów zdobyła drugie miejsce.

- Przystępując do tej akcji mieliśmy świadomość, jak ważna jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci. Poza rywalizacją, równie ważna była dla nas wartość edukacyjna tej kampanii. Nagroda pozwoli rozszerzyć funkcjonujący w szkole system monitoringuzapewnia Iwona Muszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23.

Z monitoringu, jaki wkrótce pojawi się w szkole, cieszą się przede wszystkim uczniowie.

- Chcemy czuć się bezpiecznie. Kamery są potrzebne, żeby mogły rejestrować to, co dzieje się w budynku szkoły, na Orliku czy górce saneczkowejmówi Hania Matys, uczennica SP nr 23.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.