www.torun.pl

Monitoring w nagrodę

Miasto
Data publikacji: 28 listopada 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Szkoła Podstawowa nr 31 i Szkoła Podstawowa nr 23 zwyciężyły w konkursie „Bezpieczna szkoła 2019”. W nagrodę w obu placówkach zamontowany zostanie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.

Konkurs „Bezpieczna szkoła 2019” organizowała firma Eltrox. Wzięły w nim udział toruńskie szkoły podstawowe, które walczyły o cenną nagrodę – nowoczesny system monitoringu.

- Gratuluję pomysłodawcom tej akcji. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej jest bardzo istotne dla władz miasta. W placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń uczy się ponad 30 tys. uczniów. Z myślą o ich bezpieczeństwie realizujemy wiele zadań profilaktycznych i edukacyjnych. Nie ma w Toruniu szkoły, która nie korzysta z monitoringu, ale ten nowoczesny sprzęt, który otrzymają zwycięzcy, pozwoli udoskonalić istniejący systemmówił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Konkurs do tej pory odbył się w Gorzowie Wielkopolskim (pierwsza edycja) oraz w Toruniu, Łodzi i Koszalinie. W naszym mieście cieszył się on największą popularnością – w głosowaniu na oficjalnym profilu akcji na Facebooku wzięło udział prawie 20 tys. internautów!

- Popularność tego konkursu w Toruniu bardzo nas cieszy. Zależy nam na bezpieczeństwie i edukacji naszych dzieci. Zgodnie z regulaminem zwyciężyć powinna jedna szkoła, ale rywalizacja była tak zacięta, że postanowiliśmy przyznać dwie równorzędne nagrodywyjaśnia Krzysztof Szczechowski z firmy Eltrox.

Najwięcej głosów otrzymała Szkoła Podstawowa nr 31.

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Bardzo zaangażowali się przede wszystkim rodzice, którzy zachęcali do głosowania na Facebooku. W naszej szkole funkcjonują klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dbanie o ich bezpieczeństwo jest bardzo wymagające. Nowoczesny monitoring cyfrowy pomoże nam o nie zadbaćprzyznaje Anna Barwik zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31.

Nagrodę otrzyma także SP nr 23, która w głosowaniu internautów zdobyła drugie miejsce.

- Przystępując do tej akcji mieliśmy świadomość, jak ważna jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci. Poza rywalizacją, równie ważna była dla nas wartość edukacyjna tej kampanii. Nagroda pozwoli rozszerzyć funkcjonujący w szkole system monitoringuzapewnia Iwona Muszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23.

Z monitoringu, jaki wkrótce pojawi się w szkole, cieszą się przede wszystkim uczniowie.

- Chcemy czuć się bezpiecznie. Kamery są potrzebne, żeby mogły rejestrować to, co dzieje się w budynku szkoły, na Orliku czy górce saneczkowejmówi Hania Matys, uczennica SP nr 23.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.