www.torun.pl

Mój Toruń nagrodzony

Miasto
Data publikacji: 16 października 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

16 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wręczyła nagrody dla laureatów tegorocznej edycji konkursu „Odkrywcy”. Najlepszy w kategorii „Promocja w mediach społecznościowych” okazał się oficjalny profil Urzędu Miasta Torunia na Facebooku „Mój Toruń”.

Spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Turystyki było idealną okazją do wręczenia nagród i odznaczeń dla tych, którzy przyczyniają się do promocji i rozwoju marki województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas obchodów wręczono nagrody w tegorocznej edycji konkursu „Odkrywcy” organizowanego przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną. W kategorii „Promocja w mediach społecznościowych” zwyciężył profil „Mój Toruń”, który na Facebooku polubiło już ponad 130 tysięcy internautów. Profil plasuje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych fanpage’ów prowadzonych przez samorządy. Wyróżnienie w tej kategorii odebrał prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym. Cieszę się, że działania, jakie podejmujemy docenili organizatorzy tego konkursupowiedział odbierając nagrodę.

 „Mój Toruń” pokonał w tej kategorii profil „Visit Bydgoszcz” oraz działania bydgoskiego Muzeum Mydła i Brudu w social mediach.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przyznała także Toruniowi tytuł „Gwiazdy Kujawsko-Pomorskiej Konstelacji Dobrych Miejsc”.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Miasto
  Rozpoczęła się dyskusja nad projektem budżetu Torunia na 2020 r. Na sesji Rady Miasta Torunia 21 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze czytanie dokumentu.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miasto
  We wtorek 19 listopada 2019 r. pożegnaliśmy w Toruniu dr Romana Łyska. Znany toruński kardiolog zmarł 14 listopada 2019 r.
 • Miasto
  Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Rozpoczynamy 2. etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji stawu przy ul. Poznańskiej. Spotkanie konsultatyjne odbędzie się 28 listopada 2019 r.
 • 21 listopada 2019 r. Rada Miasta przyjęła Plan Adaptacji Miasta Torunia do zmian klimatu do roku 2030.
 • Wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku - taką decyzję podjęli radni 21 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji radni w ramach pierwszego czytania zapoznali się z uchwałami dotyczącymi sposobu i zakresu usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ponad 26,5 km dróg lokalnych zostanie zbudowanych bądź przebudowanych w latach 2010-2023. Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęty został „Program Budowy Dróg Lokalnych” na te lata.
 • "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na piernikowy festyn "Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna…". Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godzinach 10.00–16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. po raz dwunasty w Toruniu odbędzie się festiwal przyrodniczy „Sztuka Natury”.