Modernizacja torowiska na Bydgoskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Modernizacja torowiska na Bydgoskiej

Drogi, MZK
Data publikacji: 27 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Od 31 maja zmiany w organizacji ruchu na ul. Bydgoskiej

W związku z modernizacją torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej od wtorku 31 maja 2022 r. rano zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

O godz. 7.00 zamknięty zostanie południowy wlot ul. Matejki w ul. Bydgoską (nie będzie możliwy skręt z ul. Bydgoskiej w ul. Matejki ani wyjazd z ul. Matejki w ul. Bydgoską). Południowy wlot ul. Konopnickiej w ul. Bydgoską zostanie otwarty dla ruchu samochodowego. Dojazd do ulicy Rybaki możliwy będzie od skrzyżowania ul. Popiełuszki i Bulwar Filadelfijski oraz od ul. Konopnickiej.

Modernizacja torowiska na ul. Bydgoskiej ruszyła 18 maja 2021 r. Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wykonawcą jest firma Balzola, a wartość kontraktu to 38,9 mln zł.

Prace podzielono na dwa etapy: pierwszy - odcinek od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza wraz z tym skrzyżowaniem do ul. Chopina, drugi - odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Łącznie przebudowane zostanie ponad 2,5 km toru pojedynczego. Zmodernizowany odcinek niemal w całości stanie się nowym, zielonym torowiskiem. Nie będzie go tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych. Łącznie powstanie ponad 1320 m bieżących zielonego toru. Co warto zaznaczyć, prace są prowadzone przy czynnym ruchu pojazdów i komunikacji miejskiej. Całość robót zakończy się w sierpniu 2022 r.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.