www.torun.pl

Młodzież zbierała makulaturę

Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

13 czerwca 2019 r. o godz. 11:00 w szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Morcinka odbędzie się podsumowanie konkursu „ZBIERAMY MAKULATURĘ”. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

Konkurs zorganizowany przez Prezydenta Miasta Torunia trwał od 15.09.2018 r. do 31.03.2019 r. Był skierowany do wszystkich szkół i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta. Wzięło w nim udział 55 placówek (22 przedszkola, 25 szkół podstawowych i 8 szkól ponadpodstawowych). We wszystkich placówkach oświatowych w okresie w trakcie trwania konkursu zebrano 525  ton papieru  i tektur. W zbiórce uczestniczyło łącznie 19 594 dzieci i młodzieży.

Laureaci konkursu (placówki, które zajęły miejsce od I do X) zostali wyłonieni w trzech kategoriach:

- przedszkola,

- szkoły podstawowe,

- szkoły ponadpodstawowe.

Miejsce zajęte w konkursie, uzależnione było nie tylko od ogólnej masy papieru i tektury zebranej w danej placówce, ale także od masy zebranego papieru i tektury w przeliczeniu na 1 ucznia tej szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu, w tej kategorii rywalizowały wyłącznie te szkoły i przedszkola, która mają minimum 100 uczniów.

Masa zebranej makulatury ustalana była na podstawie sprawozdań składanych przez placówki  i potwierdzonych przez podmiot odbierający odpady (skupy surowców wtórnych).

Laureaci konkursu, niezależnie od rodzaju placówki i kategorii konkursowej otrzymują nagrody finansowe w wysokości:

- za zajęcie I  miejsca w wysokości - 20 000 zł,

- za zajecie II miejsca w wysokości - 15 000 zł,

- za zajęcie III  miejsca w wysokości -10 000 zł,

- za zajęcie IV miejsca w wysokości - 8 000 zł,

- za zajęcie V  miejsca w wysokości - 7 000 zł,

. za zajęcie VI  miejsca w wysokości - 6 000 zł,

- za zajęcie VII  miejsca w wysokości  - 5 000 zł,

- za zajęcie VIII miejsca w wysokości - 4 000 zł,

- za zajęcie IX  miejsca w wysokości - 3 000 zł,

- za zajęcie X miejsca w wysokości - 2 000 zł.

Nagrody otrzymają także uczniowie. 268 uczestników rywalizacji, którzy w sposób najbardziej aktywny uczestniczyli w zbiórce papieru otrzymają nagrody rzeczowe – bony podarunkowe do galerii handlowej w wysokości 200 zł każdy.

Nagrodzone zostaną także najbardziej aktywne w zbiórce klasy. W nagrodę zwrócony zostanie koszt zakupu biletów na wybrane wydarzenie kulturalne do wysokości 25,0 zł/ucznia i opiekunów dla całej klasy.

Sam konkurs to nie tylko zbiórka makulatury ale również działania edukacyjne promujące ideę selektywnej zbiórki odpadów, które odbyły się w biorących udział w rywalizacji szkołach i przedszkolach.

Zebrane odpady zostaną przekazane do recyklingu, a ich masa zostanie uwzględniona w łącznej masie odpadów odebranych z terenu miasta i przekazanych do zagospodarowania, zmniejszając zobowiązania gminy w zakresie osiągnięcia co roku określonych poziomów recyklingu i przekazania do ponownego użycia lub odzysku odpadów surowcowych.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.
 • Biznes, Miasto
  Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. MSM wpłaci do miejskiej kasy 3 321 000 złotych.
 • Miasto
  Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych 500+ przyznanych na nowych zasadach oraz świadczeń Dobry Start planowana jest na piątek 19 lipca 2019 r.
 • Przez ponad dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku 2019 uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowały toruńskie instytucje kulturalne i sportowe.
 • Miasto
  11 lipca 2019 roku ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano łącznie 5160 miejsc w 162 oddziałach w liceach, technikach i szkołach branżowych.
 • Miasto
  Wakacyjna Trasa Dwójki zawitała do Torunia. W niedzielę wieczorem na Motoarenie torunianie i turyści mogli wysłuchać największych przebojów m.in. zespołu Enej, De Mono czy Feel. Zabawa była wyśmienita!
 • 16 lipca 2019 roku na Rynku Staromiejskim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody tego dnia w tym roku były szczególne ze względu na setną rocznicą powołania w Polsce Policji Państwowej.
 • Z początkiem lipca 2019 roku w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na toruńskich Stawkach posługę rozpoczął ks. Krzysztof Lewandowski. Nowy proboszcz został również dziekanem dekanatu toruńskiego IV.
 • Realizacja zadania „Zielona brama toruńskiej starówki” trwa. Do 15 listopada 2019 roku w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta pojawią się nowe alejki, nawierzchnie, ciekawe elementy małej architektury, a przede wszystkim nowe nasadzenia zieleni wielopiętrowej.
 • 16 lipca 2019 r. ulicami Starego Miasta przejdzie kolumna funkcjonariuszy z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości wyróżnionych 647 pracowników policji.
 • We wtorek 16 lipca 2019 r. o godz. 7:00 rozpocznie się naprawa 200-metrowego odcinka ul. Grudziądzkiej.
 • W sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie rozegrany zostanie II finał Tauron Speedway Euro Championship. Znane już są numery startowe zawodników.
 • Trwa „Lato w Toruniu bez nudy” - coroczny program zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w okresie wakacyjnym.
 • Elana i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 27 lipca 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu. Zaproszeni uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję obejrzeć inauguracyjny mecz rozgrywek ligowych w Toruniu, między TKP ELANA a MKS Bytovią...