www.torun.pl

Młodzież zbierała makulaturę

Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

13 czerwca 2019 r. o godz. 11:00 w szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Morcinka odbędzie się podsumowanie konkursu „ZBIERAMY MAKULATURĘ”. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

Konkurs zorganizowany przez Prezydenta Miasta Torunia trwał od 15.09.2018 r. do 31.03.2019 r. Był skierowany do wszystkich szkół i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta. Wzięło w nim udział 55 placówek (22 przedszkola, 25 szkół podstawowych i 8 szkól ponadpodstawowych). We wszystkich placówkach oświatowych w okresie w trakcie trwania konkursu zebrano 525  ton papieru  i tektur. W zbiórce uczestniczyło łącznie 19 594 dzieci i młodzieży.

Laureaci konkursu (placówki, które zajęły miejsce od I do X) zostali wyłonieni w trzech kategoriach:

- przedszkola,

- szkoły podstawowe,

- szkoły ponadpodstawowe.

Miejsce zajęte w konkursie, uzależnione było nie tylko od ogólnej masy papieru i tektury zebranej w danej placówce, ale także od masy zebranego papieru i tektury w przeliczeniu na 1 ucznia tej szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu, w tej kategorii rywalizowały wyłącznie te szkoły i przedszkola, która mają minimum 100 uczniów.

Masa zebranej makulatury ustalana była na podstawie sprawozdań składanych przez placówki  i potwierdzonych przez podmiot odbierający odpady (skupy surowców wtórnych).

Laureaci konkursu, niezależnie od rodzaju placówki i kategorii konkursowej otrzymują nagrody finansowe w wysokości:

- za zajęcie I  miejsca w wysokości - 20 000 zł,

- za zajecie II miejsca w wysokości - 15 000 zł,

- za zajęcie III  miejsca w wysokości -10 000 zł,

- za zajęcie IV miejsca w wysokości - 8 000 zł,

- za zajęcie V  miejsca w wysokości - 7 000 zł,

. za zajęcie VI  miejsca w wysokości - 6 000 zł,

- za zajęcie VII  miejsca w wysokości  - 5 000 zł,

- za zajęcie VIII miejsca w wysokości - 4 000 zł,

- za zajęcie IX  miejsca w wysokości - 3 000 zł,

- za zajęcie X miejsca w wysokości - 2 000 zł.

Nagrody otrzymają także uczniowie. 268 uczestników rywalizacji, którzy w sposób najbardziej aktywny uczestniczyli w zbiórce papieru otrzymają nagrody rzeczowe – bony podarunkowe do galerii handlowej w wysokości 200 zł każdy.

Nagrodzone zostaną także najbardziej aktywne w zbiórce klasy. W nagrodę zwrócony zostanie koszt zakupu biletów na wybrane wydarzenie kulturalne do wysokości 25,0 zł/ucznia i opiekunów dla całej klasy.

Sam konkurs to nie tylko zbiórka makulatury ale również działania edukacyjne promujące ideę selektywnej zbiórki odpadów, które odbyły się w biorących udział w rywalizacji szkołach i przedszkolach.

Zebrane odpady zostaną przekazane do recyklingu, a ich masa zostanie uwzględniona w łącznej masie odpadów odebranych z terenu miasta i przekazanych do zagospodarowania, zmniejszając zobowiązania gminy w zakresie osiągnięcia co roku określonych poziomów recyklingu i przekazania do ponownego użycia lub odzysku odpadów surowcowych.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Biznes, Miasto
  W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Żużlowa Reprezentacja Polski wraca po 9 latach na Motoarenę! 29 marca 2020 r. o godz. 14:00 właśnie w Toruniu Polacy zmierzą się z Australijczykami.
 • Strzała Amora trafiła Toruń - w ten weekend mnóstwo wydarzeń z okazji święta zakochanych. Przed nami: Walentynki dla ptaszynki, Randka w ciemno z książką oraz Ślizgawka Walentynkowa. Będzie też coś dla miłośników sportu: mecz hokejowy na Tor-torze, futsalowy w "Spożywczaku" oraz Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl otwartych wykładów. 13 spotkań poświęconych będzie m.in. kryminalistyce, branży turystycznej czy bezpieczeństwu w sieci.
 • Prezydent Michał Zaleski wydał oświadczenie dotyczące zajścia przy ul. Podmurnej w nocy z 8 na 9 lutego w 2020 r.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • W poniedziałek 10 lutego 2020 roku, Klub Sportowy Toruń SA rozpoczyna sprzedaż biletów na 2020 Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland.
 • 28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.