www.torun.pl

Mistrzostwa Polski w Toruniu

Sport
Data publikacji: 30 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: stadion Pomorzanina Toruń

Polski Związek Hokeja na Trawie informuje, że tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii junior młodszy (chłopców oraz dziewczynek) odbędą się w Toruniu. Impreza zostanie zorganizowana od 18 do 20 września br. na stadionie KS Pomorzanin Toruń.

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich została odwołana. Polski Związek Hokeja na Trawie zdecydował jednak, że hokeistki i hokeiści, którzy mieli wystąpić w tych zawodach rozegrają Mistrzostwa Polski. Impreza odbędzie się od 18 do 20 września na obiekcie KS Pomorzanin Toruń przy ul. Szosa Chełmińska 75 w Toruniu.

W turnieju chłopców wystąpi sześć zespołów – HKS Siemianowiczanka (zwycięzca grupy A), UKS SP5 Swarek Swarzędz (zwycięzca grupy B), LKS Gąsawa (zwycięzca grupy C), KKS Kolejarz Gliwice (II zespół grupy A), KS Warta Poznań (II zespół grupy B) oraz gospodarze KS Pomorzanin Toruń (II zespół grupy C). Kolejność miejsc w grupach A, B i C została ustalona na podstawie rundy jesiennej rozgrywek – sezon 2019/20. Awans do turnieju finałowego w kategorii juniorów młodszych uzyskały po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny każdej z grup. Obowiązuje „klucz” rozgrywek, który został zatwierdzony i opublikowany w regulaminie o współzawodnictwie młodzieży uzdolnionej sportowo na rok 2020. 

Z kolei w turnieju dziewczynek zagrają cztery drużyny – KS Hokej Start Brzeziny (zwycięzca grupy A), UKS SP5 Swarek Swarzędz (zwycięzca grupy B), KKS Kolejarz Gliwice (II zespół z grupy B) oraz gospodynie KS Pomorzanin Toruń (II zespół z grupy A). Kolejność miejsc w grupach A i B została ustalona na podstawie rundy jesiennej rozgrywek – sezon 2019/20. Awans do turnieju finałowego w kategorii juniorek młodszych uzyskały po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny każdej z grup. Obowiązuje „klucz” rozgrywek stosowany przez Polski Związek Hokeja na Trawie w przypadku Mistrzostw Polski seniorek. 

W obu turniejach spotkania będą rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Nie będzie fazy finałowej. Pierwszy mecz rozpocznie się w piątek (18 września) o godz. 9:00, a ceremonia zakończenia zostanie zorganizowana w niedzielę (20 września) o godz. 16:10.


Do pobrania:

Harmonogram gier - aby przejść do harmonogramu kliknij tutaj.

fot. Polski Związek Hokeja na Trawie

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.