Migracje roślinne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Migracje roślinne

Data wydarzenia
-
Plakat wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Warsztaty dla osób dorosłych organizowane w przestrzeni wystawy No Man’s Land/Ziemia niczyja.

Ile roślin, które znamy doskonale, pochodzi z innych kontynentów? Jak wiele z tych, które rosną wszędzie wokół nas nazywamy chwastami, bo nie znamy ich prawdziwych nazw? Jak wiele polskich i słowiańskich tradycji kuchennych czy leczniczych czeka na ponowne odkrycie? Zdecydowanie zbyt wiele. Dlatego Centrum Sztuki Współczesnej  zaprasza na spotkanie z rodzimymi ziołami!

- Porozmawiajmy o gatunkach niezwykle ważnych dla naszej kultury (oraz zdrowia), przyrządźmy z nich leki, poznajmy ich tajemnice i potencjał, skrywany przez tych zielonych bohaterów naszych przydrożnych zarośli - piszą organizatorzy.

Warsztaty poprowadzi Sara Orzechowska – zielarka, folklorystka, doktorantka UMK, zajmująca się naukowo badaniem tradycji zielarskich w folklorze polskim. Certyfikowany towaroznawca zielarski, ale przede wszystkim praktyk. Autorka licznych kursów, projektów i warsztatów o tematyce zielarskiej i etnobotanicznej, a także artykułów naukowych o tradycyjnym wykorzystaniu roślin.

Wstęp darmowy - obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji CSW: osobiście w godzinach otwarcia CSW bądź telefoniczne pod nr. 56 610 97 18.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Data: 
06.08.2022 12:00 — 14:00
Miejsce: 
CSW, ul. Wały Generała Sikorskiego 13
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.