Mieszkanie Plus – nabór wniosków | www.torun.pl

Mieszkanie Plus – nabór wniosków

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 18 sierpnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu budynki Mieszkania Plus przy ul. Okólnej z lotu ptaka

Zakończyła się budowa osiedla powstającego przy ul. Okólnej w Toruniu. Obecnie trwa wykańczanie mieszkań, do których nabór ruszy już 6 września 2021 r.

Czterokondygnacyjne budynki powstały w 9 miesięcy, w trakcie których montowano je z wyprodukowanych w fabrykach ścian, stropów i klatek schodowych. Generalnym wykonawcą toruńskiej inwestycji jest firma Pekabex, która specjalizuje się w produkcji i montażu nowoczesnych prefabrykatów.

Obecnie generalny wykonawca jest w trakcie prac wykończeniowych wewnątrz mieszkań i rozpoczyna roboty związane z zagospodarowaniem przestrzeni wspólnych na osiedlu.

Nabór do mieszkań ruszy już 6 września i będzie składał się z dwóch etapów:

 1. Za pierwszy odpowiada samorząd, który sprawdzi, czy złożone przez kandydatów wnioski spełniają kryteria społeczne i nada im odpowiednią punktację zgodną z zapisami uchwały Rady Miasta Torunia – kliknij tutaj, aby przejść do strony z uchwałą.

 2. Za drugi etap odpowiada PFR Nieruchomości S. A. Spółka sprawdzi zdolność czynszową wnioskujących. Oznacza to, że najemcy zostaną zweryfikowani finansowo, czyli czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody – takie jak świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów.
- Wnioski może składać każda rodzina – jednoosobowa, wieloosobowa, z problemami zdrowotnymi, jak i bez nich.  Warto zaznaczyć, że kryteria dochodowe nie są zamknięte – osoby, które zarabiają więcej niż przecięta rodzina, również taki wniosek mogą złożyćmówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Zachęcam do zapoznania się z ofertą! 320 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu jest gotowych i czeka na przyszłych najemców. 

Wnioski będzie można składać od 6 do 30 września za pośrednictwem strony internetowej www.torun.mdr.pl.

Na dodatkowe punkty w naborze będą mogły liczyć osoby, które spełniają określone poniżej kryteria:

 • posiadanie przez najemcę wkładu oszczędnościowego gromadzonego na rachunku bankowym na cele mieszkaniowe, którego imienny dowód stanowi książeczka mieszkaniowa wystawiona do dnia 23 października 1990 r. – 2 pkt;
 • w gospodarstwie domowym najemcy są dzieci - po 2 pkt na każde dziecko;
 • w skład gospodarstwa domowego najemcy wchodzi osoba do 16 roku życia legitymująca się orzeczeniem o niepełnosprawności określonym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) - 5 pkt;
 • w skład gospodarstwa domowego najemcy wchodzi osoba powyżej 16 roku życia legitymująca się orzeczeniem w zależności od stopnia niepełnosprawności określonym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych:
  • znacznym - 5 pkt,
  • umiarkowanym - 3 pkt,
  • lekkim - 1 pkt;
 • żadna osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Toruniu lub pobliskiej miejscowości - 3 pkt;
 • jeżeli osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego jest stroną umowy najmu lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Gminy i zobowiąże się do rozwiązania umowy najmu i opróżnienia tego lokalu w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy najmu mieszkania przez najemcę – 5 pkt;
 • najemca mieszka w budynku przeznaczonym do rozbiórki w związku z realizacją inwestycji gminnych – 3 pkt;

Grafika naboru wniosków Mieszanie Plus, 2021

Kliknij w obrazek, aby przejść do strony Mieszkanie Plus, Toruń.

 


Jesteś zainteresowany?


Fot. PFR Nieruchomości

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.