Mieszkania na wynajem dla seniorów | www.torun.pl

Mieszkania na wynajem dla seniorów

Miasto
Data publikacji: 19 listopada 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać klucze do mieszkania, długopis oraz teczkę z dokumentami

Rozpoczyna się nabór wniosków na mieszkania na wynajem dla seniorów z partycypacją przy ul. Hubego 19, 19a.

Gmina Miasta Toruń wraz z Toruńskim TBS Sp. z o.o. ogłasza nabór wniosków dla kandydatów spełniających kryteria określone w regulaminie, do zawarcia umów o partycypację  na mieszkania realizowane na terenie osiedla Jar w budynkach przy ul. Hubego 19 i 19a w terminie od 19 do 27 listopada 2020 r. do godziny 15:00.

O podpisanie umowy o partycypację w kosztach budowy lokalu mieszkalnego mogą ubiegać się przede wszystkim osoby prowadzące jednoosobowe lub dwuosobowe gospodarstwo domowe, z których co najmniej jedna jest w wieku powyżej 65 lat. Formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami stanowi element Regulaminu, który jest zamieszczony poniżej.

Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w siedzibie Toruńskiego TBS przy ul. Watzenrodego 17 lub przesłać w formie elektronicznej na adres ttbs@ttbs.pl.

 
Dokumenty zgłoszeniowe zamieszczone są w zakładce „Aktualności” na stronie internetowej Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Toruniu oraz w jego siedzibie przy ul. Watzenrodego 17.

Osoby do kontaktu w sprawie wypełniania i składania wniosków: Marzanna Wierzbowska oraz Magdalena Kwiatkowska, tel.: 56 653 81 10, 56 653 81 11, 56 653 81 18.


 
Do pobrania:


Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.