Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy. - Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fantastyczne miasteczko już po raz 28. wyrosło w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zabawę wymyślili księża michalici. Kolejny Michayland odbył się 27 maja 2023 r. Tegoroczna impreza rozpoczęła się jak zwykle rano mszą świętą w kościele na Rybakach w intencji wszystkich dzieci. Nabożeństwo odprawił ks. dr Leszek Przybylski, Radca Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Inspektor ds. Wychowania Dzieci i Młodzieży.

Następnie odbyła się wspólna zabawa, w tym m.in. występy i konkursy związane z przyrodą i lasami, zajęcia profilaktyki uzależnień, dmuchane zamki, balony, karuzele, ściankę wspinaczkową, quady, pokazy straży pożarnej, policji i wojska, malowanie twarzy, słodkości oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie głównych nagród w loterii. Wśród nagród były m.in. rowery, pralka, tablety, hulajnoga, drukarki, laptop itp.

W tym roku zabawa odbyła się pod hasłem "Dbajmy o lasy razem z dziećmi i młodzieżą". - Dzisiaj jest dzień zabawy. Wesołe miasteczko każdego dziecka, które chciało tu przyjść i oczywiście młodzieży i rodziców. To jest wydarzenie, które ma piękną tradycję i w tym roku odbywa się pod hasłem "Dbamy o lasy". Te piękne nasze lasy toruńskie będą zadbane razem z Wami. Za parę dni jest Dzień Dziecka. Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci. Podziękowania składam wszystkim organizatorom - ks. Maksymilianowi i ks. proboszczowi, ale także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie praca wszystkich naszych wolontariuszy, członków zarządu naszego Oratorium i wszystkich pomysłodawców, którzy od lat organizują to wydarzenie. Dzięki uprzejmości Pana Wojewody, Pana Prezydenta, samorządowców, a także wszystkich sponsorów możemy się tutaj gromadzić, ale też może trwać nasze Oratorium dzięki Zgromadzeniu Księży Michalitów i pomocy całego Miasta Gminy Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jestem bardzo wdzięczny Wam wszystkim za to, że przybyliście, za to że ponownie po pandemii możemy tutaj wspólnie przybyć do tego Parku, wspólnie się uśmiechnąć i wspólnie się zabawić - dodał ks. Maksymilian Wójtowicz, dyrektor Oratorium.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowały: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...