www.torun.pl

Męska muzyka

Kultura, Miasto
Data publikacji: 10 września 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Duet Mazolewski i Porter jeszcze we wrześniu, a w listopadzie Coma - CKK Jordanki zaprasza na koncerty.

Już 20 września 2019 r. o godz. 20:00 Sala Koncertowa wypełni się fanami dwóch wielkich osobowości muzycznych - Wojciecha Mazolewskiego i Johna Portera. Artyści przyjadą na zaproszenie Centrum, promując nowy krążek „Philosophia”. Płyta już została nazwana najbardziej zaskakującym debiutem tego roku.
 
Obaj artyści to niewątpliwie dwie bezkompromisowe osobowości polskiej sceny muzycznej. Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70. wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z Porter Band, płyty solowe oraz w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski - człowiek, którego muzyka uchodzi za jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

W listopadzie z kolei w CKK Jordanki wystąpi zespół Coma, słynący z wyjątkowych koncertów, które śmiało można nazwać muzycznymi spektaklami. Coma zagra 21 listopada w ramach trasy „Game Over Tour”. Warto zapisać tę datę w kalendarzu, tym bardziej, że 1 września 2019 r. zespół ogłosił zawieszenie działalności po ponad dwudziestu latach wspólnego grania.

W sierpniu 2019 r. operator Sali Kongresowej na Jordankach zainicjował nowy etap działalności. Dotychczas cała przestrzeń obiektu wynajmowana była w celach artystycznych, konferencyjnych czy kongresowych podmiotom zewnętrznym. W sierpniu CKK Jordanki zorganizowało trzy koncerty w ramach Sceny Muzycznej 11. Bella Skyway Festival. Teraz czas na kolejne, emocjonujące wydarzenia.

Bilety na koncerty do nabycia on-line TUTAJ lub stacjonarnie w:

Ośrodku Informacji Turystycznej w Toruniu
ul. Rynek Staromiejski 25
czynny od pon. do pt.: 09:00 - 18:00, sobota 09:00- 16:00
tel. +48 56 621 09 30

Keep Travel
Toruń, Ugory 2
czynny od pon. do pt: 9:00-19:00, sobota 10:00-16:00
tel. +48 884 888 399

Biuro Turystyczne Copernicana
Toruń, ul. Żeglarska 18/1
czynne od pon. do pt: 9:00-17:00
tel. +48 695 639 166

Dodatkowo bilety na koncert Mazolewski/Porter do nabycia w:

Kasie CKK Jordanki
Al. Solidarności 1-3
czynna od wtorku do soboty: 13:00-19:00
tel. +48 56 642 43 79

Dla osób, które przyjadą na koncert samochodem – parking gratis!

Najczęściej czytane aktualności

 • Kościół pw. Maksymiliana Kolbego w Toruniu
  Miasto
  40-lecie istnienia świętuje w tym roku Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego na toruńskiej Skarpie.
 • Kultura, Miasto
  Pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych znów stoi w Toruniu. 14 sierpnia 2020 r. odbudowany monument został odsłonięty w Parku Miejskim.
 • Na zdjęciu hala magazynowa firmy Gamet
  Biznes, Miasto
  Gamet S.A. wraz z Grupą Stalmot S.A. zakończyły budowę hali magazynowej. Nowy obiekt zlokalizowany jest przy fabryce i biurowcu spółki, które znajdują się przy ul. Chrzanowskiego 33 w Toruniu.
 • Na zdjęciu autobus linii 22 z flagami Polski
  Miasto, MZK
  W sobotę 15 sierpnia 2020 r. (Wniebowzięcie NMP) inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu zespół Slavic Voices w retro samochodzie
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2020 r. z okazji obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zapraszamy do Zamku Krzyżackiego na plenerowy koncert Slavic Voices – retrospekcję polskiej przedwojennej piosenki filmowej. Początek imprezy planowany jest na godz. 18:00.
 • Miasto
  Informujemy, że w okresie od 1 lipca do 13 sierpnia 2020 r. do Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie wpłynęło już ponad 10 300 wniosków o świadczenie ,,Dobry start’’. Ponad 7 700 wniosków jest już rozpatrzonych. Szacuje się, że do końca listopada mieszkańcy Torunia złożą jeszcze ok. 4 500 wniosków.
 • "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa" – to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać na Rynku Staromiejskim w Toruniu od 14 do 21 sierpnia 2020 r.
 • W dniach 15-16 sierpnia 2020 r. odbędzie się 55. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Z uwagi na aktualny stan wód oraz sytuację epidemiologiczną, tegoroczna trasa regat została skrócona. Start do regat odbędzie się z Plaży miejskiej w Ciechocinku a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń.
 • W najdalej wysuniętej na północ polskiej jednostce badawczej powstanie film o wyprawie polarnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 14 sierpnia 2020 r. na dziedzińcu Muzeum Toruńskiego Piernika pożegnaliśmy naukowców oraz filmowców biorących udział w projekcie.
 • W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, odsłonięta została tablica „Pamięci tych, którym winniśmy dług wdzięczności za wolność naszą i Europy”.
 • „Baloniarze garnizonu toruńskiego w służbie Niepodległej” – taki tytuł nosi wystawa otwarta 13 sierpnia 2020 r. w Książnicy Kopernikańskiej. To pierwszy akcent uroczystości związanych z odsłonięciem repliki Pomnika Żołnierzy Wojsk Balonowych.
 • Za wykonanie prac remontowo-budowlanych i konserwatorskich w kościele św. Szczepana w Toruniu proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej oraz wykonawcy uhonorowani zostali Medalem „Hereditas Saeculorum” w konkursie Dziedzictwo Wieków. Wyróżnienie wręczone zostanie 18 września 2020 r. w pałacu w Lubostroniu.
 • 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się tegoroczna edycja imprezy biegowej RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze Zdrowiem! Z uwagi na epidemię koronawirusa impreza będzie miała nieco inny przebieg niż dotychczasowe edycje.
 • Uroczystości patriotyczne, pikniki, koncerty, zwiedzanie, odsłonięcie pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych i inne wydarzenia związane z obchodami Święta Wojska Polskiego oraz 100-leciem powrotu Torunia do wolnej Polski, a także 4. Festiwal Wisły i udostępnienie wystawy plakatu muzealnego – w ten weekend w naszym mieście nie ma szans na...