Medal od woprowców | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Medal od woprowców

Miasto
Data publikacji: 25 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko

Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Polsce świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. Kujawsko-pomorskie uroczystości rocznicowe odbyły się 25 marca 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Ponieważ z racji odbywających się tego dnia licznych wydarzeń w Toruniu prezydent Michał Zaleski nie mógł w nich osobiście uczestniczyć, prezes oddziału toruńskiego WOPR Wojciech Lewko przekazał mu odznaczenie podczas wizyty w Urzędzie Miasta 24 maja 2022 r.  Brązowy medal Za zasługi dla WOPR został nadany prezydentowi Torunia przez Zarząd Główny WOPR w uznaniu dla toruńskiego samorządu, który corocznie wspiera działalność WOPR kwotą 30 tys. zł w ramach zadania realizowanego w latach 2020-2022 "Bezpieczeństwo na wodach w granicach administracyjnych miasta".

Woprowcy, jak się o nich popularnie mówi, dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Patrolują rzeki, jeziora, kąpieliska i plaże, prowadzą różnego typu szkolenia i akcje profilaktyczne, propagują naukę pływania i zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli. W całym województwie kujawsko-pomorskim pracuje blisko 700 ratowników wodnych. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia – są płetwonurkami, sternikami motorowodnymi, żeglarzami i instruktorami żeglarstwa.

Funkcjonariusze WOPR nie poprzestają na swoich zadaniach: wspierali punkty szczepień w czasie pandemii, a obecnie włączają się w akcje pomocowe dla Ukrainy. Ratowników WOPR brakuje, dlatego mile widziani są kolejni kandydaci do tej służby – WOPR przeszkoli ich za darmo.

Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes torunskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko

Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko

 

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie przedstawia procesję Bożego Ciała przechodzącą obok Ratusza Staromiejskiego.
  Miasto
  8 czerwca 2023 roku w Toruniu odbyły się uroczystości związane z Bożym Ciałem. Uczestniczył w nich Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasta hanzeatyckie spotkają się w Toruniu
  Kultura, Miasto
  22-25 czerwca 2023 roku Toruń będzie organizatorem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy z udziałem 50 miast Europy.
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • 45. Memoriał Grzegorza Duneckiego
  Miasto, Sport
  Ponad 400 zawodników wzięło udział w 45. Memoriale Grzegorza Duneckiego. Sportowe zmagania odbyły się 8 czerwca 2023 roku na Stadionie Miejskim w Toruniu. Organizatorem zawodów był Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń. Udział w zawodach zgłosiło 440 sportowców z klubów całej Polski. Lekkoatleci rywalizowali między innymi w biegach na dystansach 100...
 • Na zdjeciu: widok z góry na ceglane budynki zespołu staromiejskiego w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Rozpoczynamy konsultacje społeczne, których celem jest opracowanie Planu Zarządzania Miejscem Światowego Dziedzictwa UNESCO dla średniowiecznego zespołu miejskiego Torunia.
 • Młotek sędziowski
  Miasto
  Do końca czerwca 2023 r. można zgłaszać kandydatów na ławników sądów rejonowych i okręgowych na kadencję 2024-2027.
 • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia poinformował o rozstrzygnięciu otwartych konkursów ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.
 • Rozpoczął się nabór zgłoszeń obiektów do udziału w konkursie „Obiekt Roku – edycja 2021-2022”.
 • Rozpoczynamy konsultacje społeczne, których celem jest opracowanie Planu Zarządzania Miejscem Światowego Dziedzictwa UNESCO dla średniowiecznego zespołu miejskiego Torunia.
 • Ważna informacja dla podróżnych korzystających w komunikacji miejskiej w Toruniu. W czasie wydłużonego weekendu (8 -11 czerwca br.) zostaną wprowadzone zmiany. Poniżej szczegółowe informacje: 8 czerwca 2023 r. (czwartek – Boże Ciało): Ruch tramwajowy i autobusowy ograniczony: autobusy linii nr 19, 29, 32, 44, 113, 121 i 122 kursować będą według...
 • XIV Międzyszkolny Turniej Piłkarski „Pod Chmurką” dla klas I-III o Puchar Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji UMT odbył się 5 czerwca 2023 roku na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 17 im. gen. Józefa Bema przy ul. Rudackiej.
 • 22-25 czerwca 2023 roku Toruń będzie organizatorem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy z udziałem 50 miast Europy.
 • 7 marca 2023 r. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Toruniu wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières" Junior (Matematyka Bez Granic).
 • Do udziału w bezpłatnych warsztatach tapicerskich w Kawiarence Naprawczej Stajnia zaprasza mieszkańców Torunia Szkoła Leśna na Barbarce.