www.torun.pl

Mecz z samorządowcami

Miasto, Sport
Data publikacji: 17 września 2019

21 września 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbędzie się wyjątkowy mecz pomiędzy dwiema drużynami, składającymi się z przedstawicieli samorządu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Będzie on częścią turnieju sportowego dla placówek zajmujących się osobami wykluczonymi oraz z niepełnosprawnością.

- Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na mecz. MOPR wraz z lokalną grupą oraz organizacjami pozarządowymi przygotowuje naprawdę ciekawe wydarzenie sportowe, które integruje środowisko - powiedział zastępca prezydenta  Zbigniew Rasielewski podczas zapowiadającej to wydarzenie konferencji prasowej, która odbyła się 17 września 2019 r. na Stadionie Miejskim. - Będzie to znakomita okazja, żeby zobaczyć, że integracja  z osobami wykluczonymi, może przebiegać w bardzo przyjemny sposób.

Początek meczu o godz. 9:00.

Oprócz meczu piłkarskiego w sobotę rozegrane zostaną również zawody lekkoatletyczne dla osób z niepełnosprawnością. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już ponad 130 uczestników, niektórzy przyjadą aż z Holandii, Litwy oraz Austrii.

- Chcieliśmy przedstawić sport jako metodę terapeutyczną - jest on łatwo dostępny dla prawie wszystkich, a jednocześnie zaraża pasją i radością - powiedział Łukasz Falkowski ze Stowarzyszenia Cesteka. Jest to fantastyczny sposób na rehabilitację społeczną osób uzależnionych czy bezrobotnych.

Wydarzenie będzie zwieńczeniem projektu „Zdrowo i wesoło”. Adresowany był do 73 osób z niepełnosprawnością oraz osób przebywających w placówkach wychowawczych. Celem projektu było poznanie przez nich różnych form spędzenia wolnego czasu oraz nabywanie kompetencji społecznych, które miały wpłynąć na poprawę jakości życia w społeczeństwie.


Fot. i tekst: Natalia Przytarska

Zdjęcie główne: Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.