Mecenasi Toruńskiego Sportu 2017 [film] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mecenasi Toruńskiego Sportu 2017 [film]

Miasto, Sport
Data publikacji: 28 listopada 2017
Autor: Magdalena Winiarska

Rekordowa liczba 70 firm lokalnych otrzymała statuetki Mecenasa Toruńskiego Sportu 2017.

Tytuły Mecenasa Toruńskiego Sportu przyznawane są od 2013 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia. Podczas wieczornej gali w Hotelu Filmar 27 listopada 2017 roku prezydent Michał Zaleski wręczył je wraz z wiceprezydentem miasta Zbigniewem Fiderewiczem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Czyżniewskim przedstawicielom aż 70 lokalnych firm, które wspierają toruńskie kluby sportowe i ich zawodników. Wśród wyróżnionych znalazło się 28 firm, które statuetki otrzymały po raz pierwszy.

Lista laureatów

- Dziękuję za Państwa hojność, sympatię dla toruńskich zawodników i kibicowski entuzjazm. Mamy przecież niejedną okazję spotykać się na trybunach i wspólnie kibicować toruńskim zawodnikom. I wówczas, i podczas obecnej gali, możemy więc potwierdzić, że sport niebywale mocno inspiruje naszą toruńską dumę. I dlatego warto być jego mecenasemzwrócił się do laureatów statuetki Mecenas Toruńskiego Sportu prezydent Michał Zaleski.

Jak podkreślił prezydent Michał Zaleski, z dobrodziejstw mecenatu korzysta w Toruniu 5500 sportowców trenujących 54 dyscypliny sportowe w ponad 200 organizacjach sportowych. Trenują oni i rywalizują na 300 toruńskich obiektach sportowych. W mieście działa 20 klubów seniorskich (tymczasem w 2010 r. było ich 12), a także 83 kluby młodzieżowe (w 2010 r. było ich 52, a w 2003 r. tylko 39 klubów). Ponadto 18 klubów prowadzi zawodników w najwyższych klasach rozgrywkowych.

W imieniu wszystkich wyróżnionych głos zabrali Marek Kaliszek, prezes spółki Mentor i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego oraz Wojciech Sobieszak, CPP Toruń Pacific. Podkreślili, że warto inwestować w różne dyscypliny sportu, by potem z dumą być świadkiem sukcesów zawodników i mieć poczucie, że jest w tym pewien udział własnej firmy. Obaj prezesi wręczyli także kwiaty prezydentowi miasta, gratulując jubileuszu 15-lecia prezydentury.

realizacja: Michał Walkowski


Galę Mecenasa Toruńskiego Sportu uświetnił występ Joanny Czajkowskiej-Zoń, toruńskiej wokalistki soulowej i jazzowej.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.