Mecenasi sportu na medal | www.torun.pl

Mecenasi sportu na medal

Biznes, Miasto, Sport
Data publikacji: 14 stycznia 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Torunia wręcza oprawny w ramy medal Mecenasa Toruńskiego Sportu

Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.

Gala Mecenasa Toruńskiego Sportu odbyła się w piątkowy wieczór 14 stycznia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. To już ósma edycja wydarzenia, organizowanego od 2013 r. z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia dla szczególnego uhonorowania tych, którzy wspierają samorząd w finansowaniu toruńskiego sportu. W uroczystej oprawie laureaci otrzymują medale pamiątkowe z wizerunkiem pięciu kół olimpijskich, anielskim herbem Torunia oraz zarysem kopernikańskiej sfery planetarnej.

- Bez przychylności i hojności Mecenasów Toruńskiego Sportu sport ten byłby z pewnością w zupełnie innym miejscu. Przyjmuję to z najwyższym uznaniem, prosząc bohaterów naszej gali o przyjęcie słów wielkiej wdzięczności za wspieranie toruńskiego sportu w minionym 2021 rokumówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Mam nadzieję, że ta pomoc, mająca niekiedy charakter bardzo złożonych i wieloletnich zobowiązań finansowych, przynosi Państwu wielką satysfakcję i dumę.

Z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza i przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego pamiątkowe medale otrzymało w tym roku 78 laureatów - osoby i firmy, które w szczególny sposób angażowały swoje środki finansowe oraz udzielały bezinteresownej pomocy zawodnikom toruńskich klubów sportowych, stwarzając im doskonałe warunki do uprawiania sportu i osiągania wysokich wyników sportowych. Z tej grupy 34 firmy zostały nagrodzone po raz pierwszy.

Medal pamiątkowy za zaangażowanie w rozwój toruńskiego sportu oraz lobbowanie na rzecz toruńskich klubów sportowych otrzymała również pani Iwona Michałek, posłanka na Sejm RP.

Z kolei prezydent Torunia Michał Zaleski został odznaczony złotą honorową odznaką Polskiego Związku Tenisowego - najwyższym odznaczeniem tej organizacji. Wręczyła ją włodarzowi miasta Renata Sokołowska, prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Tenisowego.

Gali towarzyszyły film i wystawa zdjęć z najważniejszych wydarzeń sportowych roku 2021 oraz występ toruńskiej wokalistki Joanny Czajkowskiej z akompaniamentem Bartka Staszkiewicza.

Mecenasi Toruńskiego Sportu 2021:

1. ALFA BROKERS SP. Z O.O.
2. AMPOL-MEROL
3. APRO INVESTMENT SP. Z O.O.
4. ARPOL MOTOR COMPANY SP. Z O.O.
5. ATS GROUP SP. Z O.O.
6. AUTO FRELIK ANNA FRELIK SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7. AUTO REVE SP. Z O.O.
8. AUTOANDREAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
9. BIOFARM SP. Z O.O.
10. BUTTERFLY POLSKA
11. CENTRUM HANDLOWO-ROZRYWKOWE TORUŃ PLAZA
12. CEREAL PARTNERS POLAND TORUŃ PACIFIC SP. Z O.O.
13. CRYSTAL SP. Z O.O.
14. CST POLSKA
15. CUK UBEZPIECZENIA
16. CZARNECKI JAKUB DOBRA FIRMA
17. DOMPOL SP. Z O.O. SP. K.
18. EKO-CHEMIA BARBARA DZIKOWSKA-LACH
19. ECOM SP Z O.O.
20. ELBROX HENRYKA BOBIŃSKA OPERATOR SP. Z O. O.
21. ELTRONIK „MEDIA” SP. Z O.O. SP. K.
22. ENERGA GRUPA ORLEN
23. ENERGO INWEST BROKER S.A.
24. POMORSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA SP. Z O.O.
25. ENERGY SYSTEM TORUŃ SP. Z O.O.
26. EWINNER SP. Z O.O.
27. FHP LUX
28. FIRMA HANDLOWO-GASTRONOMICZNA MANEKIN
29. FST GRUPA BROKERSKA
30. FUNDACJA IN SPE
31. GAM SP. Z O.O.
32. GIANT POLSKA SP. Z O.O.
33. GRAFITH - NIERUCHOMOŚCI SP. Z O.O.
34. GRUPA LOTOS S.A.
35. HOTEL 1231
36. HENKELL FREIXENET POLSKA SP. Z O.O.
37. HURTOWNIE ELEKTRYCZNE KOPEL SP. Z O.O.
38. IMMQUEST SP. Z O.O.
39. INTERGIO BUSINESS FIRST
40. JURMET SP. Z O.O. SP.K
41. KANCELARIA PRAWNO-PODATKOWA FOCUS SP. Z O.O.
42. KOLEGIUM JAGIELLOŃSKIE TORUŃSKA SZKOŁA WYŻSZA
43. KOTAS RAUHUT PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNO INSTALACYJNE EKO TECH SP. Z O. O.
44. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MAT-BUD SP. Z O.O. SP. K.
45. MENTOR S.A.
46. NEUCA S.A.
47. NICE POLSKA SP. Z O.O.
48. NICOLAUS BANK
49. NICROMETAL S.A.
50. NOMET SP. Z O.O.
51. NOVA TRADING S.A.
52. NZOZ ODNOWA SP. Z O.O.
53. ONDE S.A.
54. PGE TORUŃ S.A.
55. PIZZERIA RUSTICO
56. POLI MARIAN HOLZ
57. PROSAVE.PL SP. Z O. O.
58. PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE ENERGOTERM SP. Z O.O
59. REITER S.J.
60. RUDY PROJECT S.P.A.
61. SCHOENBERGER POLSKA ENTERPRISES SP. Z O.O.
62. SEBAN SP.Z O.O.
63. SHIMANO-POLSKA SP. Z O.O.
64. STACJA HODOWLANA PRIMA ANDRZEJ GŁAZIK
65. STANISŁAW RAKOWICZ
66. STANISZEWSCY BETON S.J.
67. STOWARZYSZENIE WSPIERANIA INICJATYW SPORTOWYCH POMORZANIN 1935 TORUŃ
68. SYLWIA NOSKIEWICZ
69. TMC ROMAN GOTOWALSKI
70. TORUŃSKIE ZAKŁADY MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH S.A.
71. TRANSBRUK BARCZYŃSCY SP. Z O.O.
72. VALVO-TECT BIURO HANDLOWO-USŁUGOWE MARIAN DOMINIAK,TADEUSZ DOMINIAK
73. WUTEH S.A.FABRYKA MEBLI BIUROWYCH
74. WYDAWNICTWO ADAM MARSZAŁEK
75. ZAKŁAD TECHNIKI CIEPLNEJ EKO-RODAN SP. Z O.O. SP. K.
76. Z.H.U.P. " WALTER "
77. ZEIKO S.C.
78. IWONA MICHAŁEK - POSEŁ NA SEJM RP

W Toruniu działa obecnie ponad 200 organizacji sportowych, z których około 80 uzyskuje od miasta wsparcie finansowe. Ich zawodnicy trenują łącznie 54 dyscypliny i korzystają w sumie z 300 obiektów sportowych. Tegoroczne wydatki na kulturę fizyczną w budżecie miasta Torunia przekroczą 37 mln zł. Są w tym m.in. fundusze na obiekty sportowe - 13,77 mln zł, instytucje kultury fizycznej - 6 mln zł czy zadania w zakresie kultury fizycznej - 15,77 mln zł (w tym 6,2 mln zł na sport na najwyższym poziomie rozgrywek, 4 mln zł na dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży i 1 mln zł na stypendia sportowe).

Warto przypomnieć, że rok 2021 był doskonałym czasem dla toruńskiego sportu. Przyniósł m.in. medalowe sukcesy olimpijczyków Katarzyny Zillmann i Jolanty Ogar, a także udział w igrzyskach Mirosława Ziętarskiego. Na tegoroczne igrzyska w Pekinie zakwalifikowała się trójka reprezentujących Toruń łyżwiarzy figurowych: para Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev oraz solistka Ekaterina Kurakova.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Do 27 stycznia 2022 r. trwa nabór ofert na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.