www.torun.pl

Maturzystom wystawiono oceny

Miasto
Data publikacji: 18 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.

18 kwietnia 2019 roku, w dziesiątym dniu strajku przystąpiło do niego 936 nauczycieli i 13 pracowników administracji i obsługi pracujących w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.

Pomimo trwającego od 10 dni strajku udało się przeprowadzić egzaminy kończące gimnazjum i szkołę podstawową. Kolejnym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminów maturalnych dla absolwentów szkól średnich. Egzaminy rozpoczną się w poniedziałek 6 maja.

- 26 kwietnia powinny zakończyć się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas maturalnych. Liczymy na to, że niezależnie od sytuacji związanej ze strajkiem w oświacie uda się bez problemu przeprowadzić egzaminy maturalne. Bardzo dziękuję za to, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty zostały przeprowadzonemówił prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej.

We wszystkich 19 szkołach prowadzonych przez gminę, gdzie mają odbyć się matury, maturzystom wystawiono oceny. Do 26 kwietnia w szkołach muszą odbyć się rady kwalifikacyjne.

- W tym tygodniu rady zorganizowano w czterech szkołach, na żadnej nie osiągnięto kworum. Dyrektorzy postanowili, że rady odbędą się 24 i 25 kwietnia, w liceum dla dorosłych 26 kwietniawyjaśnia Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. – Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami, liczymy także na informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po Wielkanocy planujemy spotkać się z dyrektorami.

Od 10 dni w toruńskich szkołach trwa akcja strajkowa. Za czas, w którym nauczyciele nie prowadzą zajęć dydaktycznych, nie otrzymają wynagrodzenia.

- Strajkujący nie otrzymają wynagrodzenia za niewykonaną pracę, ale gmina nie zmieni wysokości opłat, które przeznacza na oświatę. Pracujemy nad zmianami systemu nagród i wynagrodzeń, które dotyczyć będą pracowników oświatydodaje prezydent Michał Zaleski.

Obecnie pracownik toruńskiej oświaty może otrzymać nagrodę na szczególne osiągnięcia – jej maksymalna wysokość to 1500 zł. Obowiązuje tu trzyletni okres karencji. Musi o nią zawnioskować dyrektor szkoły.

W toruńskich szkołach na etatach pedagogicznych zatrudnione są 3333 osoby, w administracji i obsłudze 1211 osób.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • 25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...