www.torun.pl

Maturzystom wystawiono oceny

Miasto
Data publikacji: 18 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.

18 kwietnia 2019 roku, w dziesiątym dniu strajku przystąpiło do niego 936 nauczycieli i 13 pracowników administracji i obsługi pracujących w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.

Pomimo trwającego od 10 dni strajku udało się przeprowadzić egzaminy kończące gimnazjum i szkołę podstawową. Kolejnym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminów maturalnych dla absolwentów szkól średnich. Egzaminy rozpoczną się w poniedziałek 6 maja.

- 26 kwietnia powinny zakończyć się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas maturalnych. Liczymy na to, że niezależnie od sytuacji związanej ze strajkiem w oświacie uda się bez problemu przeprowadzić egzaminy maturalne. Bardzo dziękuję za to, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty zostały przeprowadzonemówił prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej.

We wszystkich 19 szkołach prowadzonych przez gminę, gdzie mają odbyć się matury, maturzystom wystawiono oceny. Do 26 kwietnia w szkołach muszą odbyć się rady kwalifikacyjne.

- W tym tygodniu rady zorganizowano w czterech szkołach, na żadnej nie osiągnięto kworum. Dyrektorzy postanowili, że rady odbędą się 24 i 25 kwietnia, w liceum dla dorosłych 26 kwietniawyjaśnia Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. – Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami, liczymy także na informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po Wielkanocy planujemy spotkać się z dyrektorami.

Od 10 dni w toruńskich szkołach trwa akcja strajkowa. Za czas, w którym nauczyciele nie prowadzą zajęć dydaktycznych, nie otrzymają wynagrodzenia.

- Strajkujący nie otrzymają wynagrodzenia za niewykonaną pracę, ale gmina nie zmieni wysokości opłat, które przeznacza na oświatę. Pracujemy nad zmianami systemu nagród i wynagrodzeń, które dotyczyć będą pracowników oświatydodaje prezydent Michał Zaleski.

Obecnie pracownik toruńskiej oświaty może otrzymać nagrodę na szczególne osiągnięcia – jej maksymalna wysokość to 1500 zł. Obowiązuje tu trzyletni okres karencji. Musi o nią zawnioskować dyrektor szkoły.

W toruńskich szkołach na etatach pedagogicznych zatrudnione są 3333 osoby, w administracji i obsłudze 1211 osób.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.