www.torun.pl

Maturzystom wystawiono oceny

Miasto
Data publikacji: 18 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.

18 kwietnia 2019 roku, w dziesiątym dniu strajku przystąpiło do niego 936 nauczycieli i 13 pracowników administracji i obsługi pracujących w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.

Pomimo trwającego od 10 dni strajku udało się przeprowadzić egzaminy kończące gimnazjum i szkołę podstawową. Kolejnym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminów maturalnych dla absolwentów szkól średnich. Egzaminy rozpoczną się w poniedziałek 6 maja.

- 26 kwietnia powinny zakończyć się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas maturalnych. Liczymy na to, że niezależnie od sytuacji związanej ze strajkiem w oświacie uda się bez problemu przeprowadzić egzaminy maturalne. Bardzo dziękuję za to, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty zostały przeprowadzonemówił prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej.

We wszystkich 19 szkołach prowadzonych przez gminę, gdzie mają odbyć się matury, maturzystom wystawiono oceny. Do 26 kwietnia w szkołach muszą odbyć się rady kwalifikacyjne.

- W tym tygodniu rady zorganizowano w czterech szkołach, na żadnej nie osiągnięto kworum. Dyrektorzy postanowili, że rady odbędą się 24 i 25 kwietnia, w liceum dla dorosłych 26 kwietniawyjaśnia Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. – Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami, liczymy także na informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po Wielkanocy planujemy spotkać się z dyrektorami.

Od 10 dni w toruńskich szkołach trwa akcja strajkowa. Za czas, w którym nauczyciele nie prowadzą zajęć dydaktycznych, nie otrzymają wynagrodzenia.

- Strajkujący nie otrzymają wynagrodzenia za niewykonaną pracę, ale gmina nie zmieni wysokości opłat, które przeznacza na oświatę. Pracujemy nad zmianami systemu nagród i wynagrodzeń, które dotyczyć będą pracowników oświatydodaje prezydent Michał Zaleski.

Obecnie pracownik toruńskiej oświaty może otrzymać nagrodę na szczególne osiągnięcia – jej maksymalna wysokość to 1500 zł. Obowiązuje tu trzyletni okres karencji. Musi o nią zawnioskować dyrektor szkoły.

W toruńskich szkołach na etatach pedagogicznych zatrudnione są 3333 osoby, w administracji i obsłudze 1211 osób.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.