Mastersi żegnają Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mastersi żegnają Toruń

Miasto, Sport
Data publikacji: 01 kwietnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: przekazanie flagi Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce masters

1 kwietnia 2023 roku nastąpiło oficjalne zakończenie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Masters – Toruń 2023.

- Dziękuję Toruniu – powiedziała w języku polskim Margit Jungmann, Prezydent Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki Masters, podkreślając, że kolejna edycja zawodów mastersów w naszym mieście okazała się jak zawsze świetna pod względem organizacji.

- Jesteśmy smutni, ponieważ Toruń opuszczają Ci, którzy dostarczyli nam wiele radości i uśmiechu na ulicach oraz sportowych emocji w Arenie Toruń i jej okolicach – wyjeżdżają nasi mastersimówił prezydent Michał Zaleski. Jak podkreślił prezydent, dla wielu z nich będzie to niedługa rozłąka, bowiem w marcu 2024 roku w toruńskich obiektach rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Masters. Prezydent podziękował także Komitetowi Organizacyjnemu i wszystkim, dzięki którym to wydarzenie odbyło się w tak udanej formie. Wskazał grupę około 200 wolontariuszy, którzy koordynowali tak same zawody, jak i pomagali ich uczestnikom podczas pobytu w mieście.

Przypieczętowaniem zakończenia wydarzenia było przekazanie flagi mistrzostw organizatorom. Z rąk prezydenta Michała Zaleskiego odebrała ją Margit Jungmann. Następnie, w spontanicznej sztafecie udział wzięli reprezentanci zawodników, organizatorów i wolontariuszy.

Ostatni dzień mistrzostw to także rozgrywanie ostatnich konkurencji mastersów. Zawody zakończyły się sztafetami mieszanymi 4 x 200 m, w których dwa złote medale zdobyły zespoły polskie.

Łącznie podczas całych zawodów odbyło się  609 ceremonii medalowych, wydano 2539 medali.

Najstarszym polskim zawodnikiem z Polski był Henryk Wierzchowski liczący 91 lat, a najstarszym zawodnikiem mistrzostw – 97-letni Fin Lauri Helle.

Fot. Wojtek Szabelski
Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...