Mastersi żegnają Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mastersi żegnają Toruń

Miasto, Sport
Data publikacji: 01 kwietnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: przekazanie flagi Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce masters

1 kwietnia 2023 roku nastąpiło oficjalne zakończenie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Masters – Toruń 2023.

- Dziękuję Toruniu – powiedziała w języku polskim Margit Jungmann, Prezydent Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki Masters, podkreślając, że kolejna edycja zawodów mastersów w naszym mieście okazała się jak zawsze świetna pod względem organizacji.

- Jesteśmy smutni, ponieważ Toruń opuszczają Ci, którzy dostarczyli nam wiele radości i uśmiechu na ulicach oraz sportowych emocji w Arenie Toruń i jej okolicach – wyjeżdżają nasi mastersimówił prezydent Michał Zaleski. Jak podkreślił prezydent, dla wielu z nich będzie to niedługa rozłąka, bowiem w marcu 2024 roku w toruńskich obiektach rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Masters. Prezydent podziękował także Komitetowi Organizacyjnemu i wszystkim, dzięki którym to wydarzenie odbyło się w tak udanej formie. Wskazał grupę około 200 wolontariuszy, którzy koordynowali tak same zawody, jak i pomagali ich uczestnikom podczas pobytu w mieście.

Przypieczętowaniem zakończenia wydarzenia było przekazanie flagi mistrzostw organizatorom. Z rąk prezydenta Michała Zaleskiego odebrała ją Margit Jungmann. Następnie, w spontanicznej sztafecie udział wzięli reprezentanci zawodników, organizatorów i wolontariuszy.

Ostatni dzień mistrzostw to także rozgrywanie ostatnich konkurencji mastersów. Zawody zakończyły się sztafetami mieszanymi 4 x 200 m, w których dwa złote medale zdobyły zespoły polskie.

Łącznie podczas całych zawodów odbyło się  609 ceremonii medalowych, wydano 2539 medali.

Najstarszym polskim zawodnikiem z Polski był Henryk Wierzchowski liczący 91 lat, a najstarszym zawodnikiem mistrzostw – 97-letni Fin Lauri Helle.

Fot. Wojtek Szabelski
Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.