www.torun.pl

Maseczki od mieszkańców

Miasto
Data publikacji: 10 kwietnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin

827 maseczek uszytych przez mieszkańców Torunia trafiło przed świętami do toruńskich placówek opiekuńczych.

Maseczki wykonane z kolorowej bawełny, nadające się do prania i prasowania w wysokiej temperaturze, a co za tym idzie - do wielokrotnego użytku, zostały dostarczone do Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Torunia przy ul. Fałata 39. Ten zaś 10 kwietnia 2020 r. rozdysponował je wśród pensjonariuszy i personelu kilku toruńskich placówek opiekuńczych. 

- Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w dniu dzisiejszym przekazaliśmy maseczki do Domu Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej, Domu Pomocy Społecznej Brata Alberta, Schroniska dla Bezdomnnych Meżczyzn, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Sióstr Serafitek, Domu Dziecka "Młody Las" oraz Działu Interwencji Kryzysowej. Bardzo za tę pomoc i solidarność z osobami potrzebującymi w tym czasie szczególnej ochrony dziękujemy! - mówi Izabela Miłoszewska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Przypomnijmy, że 3 kwietnia 2020 r. WZiPS zwrócił się za pośrednictwem strony torun.pl i mediów do osób, które chciałyby i mają odpowiednie warunki, by szyć maseczki ochronne potrzebne w walce z koronawirusem. Odzew był natychmiastowy. W sprawie dalszej pomocy można sie kontaktować pod adresem: wzips@um.torun.pl.

fot. Małgorzata Litwin


Fragment plakatu zachęcającego do głosowania

Budżet obywatelski mieszkańców Torunia na rok 2021

GŁOSUJEMY
od 10 do 19 października 2020

  


Najczęściej czytane aktualności

 • Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki z biało-czerwonymi wstęgami u stó
  Kultura, Miasto
  19 października 2020 r. minęła 36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta złożyli z tej okazji kwiaty pod pomnikiem kapłana zamordowanego przez SB.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w trybie zdalnym
  Miasto
  Podczas konferencji prasowej w dniu 19 października 2020 r. prezydent Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • zdjęcie z Sylwestra Miejskiego w 2018 r., fot. Lech Kamiński
  Kultura, Miasto
  W związku z sytuacją epidemiczną prezydent Torunia Michał Zaleski podjął decyzję o odwołaniu tegorocznego Sylwestra Miejskiego.
 • zdjęcie obelisku poświęconego zamordowanym nauczycielom
  Miasto
  Dla upamiętnienia 81. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce w niedzielę, 25 października 2020 r. w Miejscu Pamięci Narodowej odbędą się okolicznościowe uroczystości.
 • Miasto
  O 73 osoby wzrosła z niedzieli na poniedziałek 18/19.10 liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Toruniu. Aktualnie w naszym mieście na Covid-19 choruje 488 osób.
 • W dniach 20-22 października 2020 r. PSG sp. z.o.o. Oddział w Bydgoszczy przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego, w celu wykrycia i usunięcia nieszczelności w sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.
 • Zmarł prof. Jan Hanasz, wybitny opozycjonista, naukowiec, Honorowy Obywatel Torunia. Miał 86 lat.
 • Żeby przekazać potrzebne informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego, w dniu 20 października 2020 r. odbędzie się spotkanie online dla rolników.
 • W niedzielę 18 października 2020 roku w Arenie Toruń rozegrano spotkanie 9. kolejki Energa Basket Ligii. Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zmierzyli się z gośćmi z Włocławka.
 • O 28 osób wzrosła z soboty na niedzielę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 18 października wynosi 438.
 • Wystawę jednego z najbardziej kontrowersyjnych fotografików XX w. Helmuta Newtona oglądać oglądać można od dziś, 17 października 2020 r. w Centrum Sztuki Współczesnej. Ekspozycja niemieckiego twórcy „Lubię silne kobiety” jest wydarzeniem towarzyszącym listopadowemu 28. festiwalowi EnergaCamerimage.
 • Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia! Najlepsze w tym roku okazały się restauracje: Hotelu Filmar, Grudziądzka 132 oraz Mamma Mia.
 • O 29 osób wzrosła z piątku na sobotę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 17 października wynosi 410.